Mutfak Bakımı

Mutfak BakımKaliteli bir şekilde üretilmiş yüksek standartlardaki mutfak mobilya ve mutfak zemin yapı ürünlerinin, sizlerin temizlik ve kullanım kurallarına uymanız halinde senelerce ilk günkü yeniliğini taşıması mümkündür.

Bu halde siz ziyaretçilerimiz için hazırlanan mutfak kullanım ve mutfak bakımı ile ilgili notlar, mutfaklarınızın kullanımı sırasında dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarını  hatırlatmak ile beraber mutfağınızın daha uzun yıllar hizmet etmesine de yardımcı olacaktır.

Mutfak Yapısında Bulunan Lamine Yüzeyler

Mutfak yüzeyinde bulunan Lamine marke parkey yüzey kısımlarda, mutfak bakım sırasında mutlak suretle olarak Pamuklu nemli bezler kullanılmalıdır. Temizlik olayı duru su, sabunlu su veya cam temizleyici kimyasallar ile ağır alkali eleman içermeyen sıvı kimyasallar ile yapılması ve temizlik esnasında baskı uygulamak suretiyle ovma işlemi yapılmaması gerekmektedir. Lamine parke marley yüzey üzerinde herhangi bir nedenle oluşabilecek leke ve kir oluşumlarını çıkarabilmek için ispirto ve gaz yağını kullanmak uygun olur.. Lamine parke marley yüzey hasarlarında tamirat mümkün olmadığı için bu gibi yüzeylere uygulanan temizlik ve benzeri işlemler sırasında özellikle hassas davranmanız gerekiyor..

Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Mobilyalarınızda kullanılan levha üretim malzemeleri ağaç yapısından olmakta ve bu malzemeler üretim esnasında suya karşı maksimum korumaya sahip hale getirilmiştir. Ocaklardaki kaynayan sudan çıkan buhar, dolapların kapaklarınıza ve dolap yanlarına zarar verebileceğinden davlumbazı buhar oluşumlarına karşı dikkatli kullanmayı ihmal etmemek gerekir.

Ayriyetten raflarınıza 30 kilogram yükten ağırını koymayınız. Zira raflarınız 30 kilogram yük kapasitesinde olacak şekilde dizayn edilmiştir. Özellikle rafınızı tutan 4 adet raf piminin düzgün şekilde monte edildiğini ve iyice yuvasına yerleştiğini kontrol ediniz. Yerini değiştirdiğiniz rafların pimlerini takarken mutlaka yuvasına tam olarak oturmasını sağlayınız.Mutfak bakım sırasında monte edilen çöp kutuları dolduğu taktirde çöpleri bastırdıktan sonra kesinlikle sıkıştırmamanızı tavsiye ediyoruz .
Bu sayede kapağınızın sarkmasını önlemiş olacaksınız. Mobilyalarınızı temizlerken özellikle eviye montajı sonrası su izolasyonu için kullanılmış silikon yapıları kesinlikle bulunduğu yerden kaldırmayın. Eğer görüntü kirliliği olacak şekilde silikonlama işlemi yapılmış ise montajı gerçekleştiren yetkili servise haber vererek onarımı yaptırın..

One comment

  • Mutfak Dolabı

    Çok bilgilendirici yazı mutfak mobilyası korumada. ben de ev de mutfak için bu tavsiyeye uyayım bari..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir