Villa Dekorasyon

Mobilya ve dekorasyon sektörünün durmadan genişlemeye devam ettii şu günlerde dünya üzerinde villa dekorasyon alanındaki hareketlenmeler dikkat çekiyor. İnsanların apartman tarzı yerleşim yerlerinden ayrılıp, müsatik evleri ve dolayısıyla villaları tercih etmeleri sebebiyle villa dekorasyon konusu daha önemli bir hal almıştır.

Kişisel zevklere göre döşenmeyen villaların, apartman yaşatımızdan bir farkı kalmayacağı gerçeğini de göz önüne alırsak, sizler için hazırladığımız bu yazımızda villa dekorasyonu konusunda ince ve önemli detaylar bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Resmimizde de gördüğünüz gibi lüks yaşantının simgesi haline gelen vilalar, artık dekorasyonlarına göre hayat kalitemizi ve zevklerimizi ortaya koyuyorlar…

Villa dekorasyon konusunu öncelikle 2’ye ayırmamız mümkün olacaktır. Villa gibi müstakil yaşantı alanlarının önce dış dekorasyonu tamamlanmalıdır. Bahçenin güzel çiçeklerle süslenmesi ve bunun minik de olsa bir havuz ile tamamlanması dekorasyon açısından önemli olacaktır. Evin yapımında kullanılan ve dışa yansıyan kiremit ve o tarz ürünlerin görünümü de oldukça önemlidir. Bu maddelerde egzotik görünüm son zamanlarda villa dekorasyonu konusunda öne çıkan noktalar arasında yer almaktadır.

Villa dekorasyon çalışmamızı ve İç ve Dış Dekorasyon olarak 2’ye ayırdık. İç dekorasyon konusunda bir örnekle açıklamamıza devam edebiliriz. Geçtiğimiz sene İstanbul merkezli olarak düzenlenen ve 200 yerli ve yabancı firmanın katıldığı; 33,413 ziyaretçi ağırlayan DEMOS Fuarcılık etkinliği kapsamında yer alan bir villa iç dekorasyonu nu sizlere beraberce inceleyelim. Demos Fuarcılık kapsamında yer alan villa içi dekorasyonumuzda krom etkisinin yoğunluğu ortama biraz resmiyet katsa da sıradışı ayna tasarımları ile klasik ve sportif çizgileri içinde barındıramayı başarmıştır.

Ayrıca sizlere de önerdiğimiz önemli noktalardan birisi olan ahşap malzeme kullanımı bu tasarım içerisinde yoğun bir şekilde hissedilmektedir. Metal ürünlere olabildiğince az yer verilmesi tasarımı zengin kılan ögelerden birisi diyebiliriz… Tavan lambalarının tasarımı tamamlayan ögeler olması, villa dekorasyon alanında en önemli noktalardan birisi diyebiliriz. Evdeki diğer güzellikleri açıpa çıkaracak olan ve onları ışığıyla gün yüzüne çıkaracak olan lambaların tasarımının sıradan olması elbette ki düşünülemez…

3 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir