Tasarruflu Ampul Modelleri

Tasarruflu Ampul Modelleri

Enerji kaynaklarının gün geçtikçe azaldığı,tasarrufun da önemini iyice artırdığı şu günlerde enerjiyi en verimli şekilde kullanmak daha da önemli hale geldi.Bunun için de tasarruflu ampullerin tercih sıklığı artmakta..Philips’in tasarruflu ampul çeşitleri de hem evlerde sağladığı yüzde 80’lere varan enerji tasarrufu hem de estetik görüntüleri ile revaçta.

Evlerde tasarruf denince ilk başta elektrik tasarrufu akla geliyor ve doğrusu evlerde elektrik tasarrufu denince de tabii ki aydınlatma ön plana çıkıyor.Çünkü evlerde elektrik tüketimin en yoğun olduğu kısım aydınlatma yaptığımız alanlar.

tasarruflu ampul

Aydınlatma ürünlerinin daha az elektrik tüketmesi ama yine de iyi aydınlatması için çok çeşitli çalışmalar yapılmakta.Philips firmasının aydınlatma ürünleri de bu çalışmaların son harikası.Philips’in tasarruflu ampul modelleri yüzde 80 daha az elektrik enerjisi harcarken aydınlatma işlevini de fazlasıyla görüyor.

tasarruflu ampul modeli

Bu da Philips’i diğer firmalardan ayıran en önemli özellik.Tasarruflu ampul modelleriyle 100W’lık bir ampulün kullandığı enerjiyi 20W’lık tasarruflu bir ampulle elde ediyor.Bu durum faturalara olumlu bir şekilde yansırken evlerimiz de aydınlığından hiç bir şey kaybetmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir