Evi Çiçekler ile Döşemek

Herkesin bildiği gibi çiçekler evin olmassa olmazlarındandır. Eve ferahlık ve renk katar. Sizde evinizde mutlu ve ferahlık arıyorsanız, evin belli başlı yerlerini çiçeklendirin, renklendirin. Bu renklendirme, evinize karakter de kazandırır.

Ev Çiçekleri

Ev Çiçekleri

Tabii odalardaki aşırı çiçek veya salkımlar görüntü kirliliği verebilir, insana boğma hissi uyandırabilir.

Renk bakımından, oturma odasına en uygun renk yeşil ve tonlarıdır. Aynı zamanda duvar rengi ve dekorasyona uygun renk seçimide yapılabilir

Unutulmaması gereken en önemli şeylerden biri de yatak odasındaki çiçeklerdir.  Uyuduğunuz yerde çiçeklerin bulunması sağlığınız açısından iyi değildir. Çünki bitkiler çevreye gündüzleri oksijen verir, geceleri ise karbondioksit yayar. Göze hoş durması için gerçeğe çok yakın olan suni çiçekler, yatak odasının olmassa olmazlarından olmuştur.

Koridorlarda güneş ışığı ne kadar çoksa çiçekler o kadar  canlı renklerde seçilmelidir. Karanlık veya loş ışıkda ise, biraz daha koyu tonlara ve yeşile dönülmelidir.

Kadınların gününün büyük bir kıskı mutfakta geçtiğinden dolayı mutfak içerisindeki çiçeklerin en iyi seçilmesi yer olmuştur. Mutfakta masaların üzerindeki çiçeklerden tutun, beyaz eşyaların üstünde bile çiçekler bulunabilir, mutfağı renklendirebilir.

Çiçek Resimleri

Çiçek Resimleri

Banyolarda ise geneli ışık almadığından dolayı yapay ürün ve diğer dekorasyon ürünleri ile süslenir.Banyoda fazla ışık istemeyen ve nemli ortamlardan hoşlanan türden çiçekler kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir