Vanucci Banyo

Bu konumuzda vanucci banyo tasarımları hakkında bilgiler sunacağız.. Artık banyoların sadece hijyenik ortamlar olmanın dışına çıktığı bir gerçek…

Vanucci Banyo

Vanucci Banyo

Bu mekan, sadece ihtiyaçların giderileceği ve temizlenecek bir bölüm olmanın sınırlarından taşıyor ve nefes alan, birey ile bütünleşen ve onu her anlamda arındıran bir huzur merkezi konumuna geliyor.

Vanucci’nin banyolar için hazırladığı etkileyici koleksiyonunda yer alan tüm tasarımlar, modern bir yaşam alanının ne denli zevkli bir bakış açısı ile donatılabileceğinin de altını çiziyor. Fiume adıyla koleksiyonda kendisine özel bir yer edinen bu çalışma da markanın çarpıcı estetik yorumlarından biri konumunda…

Modelin yumuşak hatlar, ince ve narin çizgiler ile tanımlanan formu, minimalist yaklaşımların banyoya kattığı değerleri de bünyesinde barındırıyor. Modelde tek bir geometrik kurgu üzerinden yola çıkılmış. Bu kurgu, mekanda bulunan her objeye başarıyla adapte edilmiş. Ahşap tezgah ve bu tezgahın üstünde yer alan lavabo, zarif bir sunumun merkezinde bulunuyor.

Aynı formu taşıyan dolap modülleri de konsepti tamamlayarak, mekanın kendi içindeki bütünlüğünü garanti ediyor. Lavabo üzerinde yer alan kapaklı bölmenin ardında, duvarda şık bir ışık oyunu yaratan LED’lere yer verilmiş.

Fiume, tüm bu yalın ve çarpıcı yönleri ile Vanucci’nin yeni sezon banyo yorumlarının arkasındaki kavramları oldukça net ifade ediyor. Tasarım, kullanıcısının bireysel özellikleri ile bütünleşebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir