Buzdolabı kokusu nasıl giderilir

Hayatımız için önemli yer tutan yiyecek ve içeceklerimizi çabuk bozulmaması ve ilk gün ki tazeliğini koruması amacıyla buzdolaplarımızda saklarız. Buzdolabımız bazen bozuk bir yiyecek bazen bozuk bir içecek bazen de nedenini bilemediğimiz bir şeyden dolayı kokmaya başlayabilir.

Buzdolabımızdaki kötü kokular kişilere verdiği rahatsızlık bir yana yiyecek ve içeceklerimizide sinebilir.

Gelin hep beraber buzdolabımızın içerisin deki kötü kokuları nasıl yok edeceğimizi öğrenelim.

the image

1.İlk olarak yapmamız gerek buzdolabımızın içerisindeki yiyecek ve içeceklerin hepsini bunları soğuk tutacak farklı bir dondurucuya taşımak olmalıdır.

2.İkinci olarak Dolabımızdaki tüm cam ve plastik rafları dışarıya çıkarmalıyız.Bunları sıcak su ve deterjan yardımıyla iyice temizlemeliyiz.

3.Cam ve Plastik raflar kuruduktan sonra sıra geldi buzdolabımızın içini silmeye yine deterjan yardımıyla kötü kokan tüm boşlukları ve buzdolabımızın içini silelim.

4.Dördüncü adımda buzdolabının içini temiz soğuk su ile durulayın ve buzdolabını çizmeyecek bir bez ile buzdolabının içini kurulayın.Ayrıca deterjan ve diğer kokuları dışarıya atmak için bir paket kabartma tozunu buzdolabınızın içine yerleştiriniz.

5.Beşinci adımda kuruyan rafları buzdolabınıza geri yerleştirin.Hemen olmasada deterjan ve kötü kokular bir süre sonra buzdolabınızı terkedecek ilk gün ki gibi temiz ve içerisi ferah kokan yiyeceklerinizi güvenle saklayabileceğiniz bir buzdolabınız olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir