Daxom Şofben

Firmanın 2005 yılından beri piyasaya sunmuş olduğu DAXOM marka hermetik şofbenler,muadili şofbenlerden
üstün özelliklere sahip.
En büyük özelliği minimize edilmiş boyutları..Günümüzde bilhassa ev hanımlarının banyo ve mutfaklarında yer kaplayan büyük boyutlu cihazlar yerine ölçüleri daha küçük boyutlarda cihazları kullanmak istemelerini gören firma 10,3 cm derinliğe sahip olan PLUS modelini 1 yıldır piyasaya sunmuş durumdadır.

DAXOM PLUS hermetik şofbenleri derinliği10,3 cm, eni 35 cm,boyu 56 cm dir. Muadil hermetik şofbenlerin yarısından küçük olan derinliği sayesinde cihazın,kapı arkalarına,pencere kenarlarına, mutfak masasının yanına ve balkonlara çok rahat monte edilebilmesi,yaşam alanlarını artırmıştır.

Şofben kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri olan aynı anda iki musluk kullanıldığında sıcak su ihtiyacının karşılanamamasını, dakikada 12 litrelik kapasitesiyle DAXOM çözüme kavuşturmuş durumdadır.

Elektronik ateşlemeye sahip olan şofbenin,kontol panelindeki tuşlarla sıcaklık ayarı yapılabilmekte ve ister ayarlanan
sıcaklık değerini,ister akan suyun sıcaklık değerini lcd ekranda nümerik olarak görmek mümkün olmaktadır.

Daxom Şofben

Daxom Şofben

Set edilen sıcaklık değerini +- 1 C toleransla sürekli sabit tutma özleliği sayesinde,musluktan akan suyun debisi değişssede akan suyun sıcaklığı değişmemektedir.
Bu özelliği sayesinde mutfak ve banyolarda bataryadan sıcaklık ayarlama gereksinimini ortadan kaldırmış durumdadır.

Doğu illerinde kışın yaşanan şofbenin içindeki suyun donmasını önlemek için,donma kontrol sistemi geliştirilmiş,şofben içindeki suyun sıcaklığının 3 C ye düşmesi halinde,cihazın kısa süreli çalışması sağlanmıştır.

Ölçülerinin minimize edilmiş olmasından dolayı şofbenin ağırlığının 15 kg olması,gerek taşımada,gerekse montaj esnasındaki iş gücünü hafifletmiştir.
Firmaların şofben montajı esnasında ölçü alma problemini ortadan kaldırmak için her şofbenle birlikte montaj şablonunun yanısıra,şofben su giriş-çıkışında kullanılmak üzere 2 adet su fleksi verilmektedir.

1 mSS basınçta ve 2,7 litre/dak. debide çalışan çalışan şofbenin soğuk su girişinde bulunan emniyet ventili,yüksek basınca(10 bar üstü) maruz kalan tesisatlarda cihazın emniyetini sağlamaktadır.

Dış gövdesi rutubetli ortamlara karşı özel bir teknikle boyanmıştır.

Cihazın içerisinde,herhangi bir şekilde alev sönmesi,atık gaz borusu tıkanması,çalışma geriliminin düşmesi ve gaz kesilmesi gibi oluşabilecek problemlerde emniyeti sağlayacak kompenentler mevcuttur.
Oluşabilecek herhangi bir arıza halinde cihaz kapanarak,kontrol panelinde arıza kodunu yazarak ve sesle ikaz ederek tüketiciyi uyarmaktadır.

Firma,Türkiyede bir ilke imza atarak,tamiri uzun sürecek bir problemlerde müşterilerinin kullanımı için ücretsiz geçici bir cihaz monte ederek,onların sıcak susuz kalmalarının önüne geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir