Banyo ve Mutfak Boya Renkleri

Banyo ve Mutfak Boya Renkleri

Banyo, genelde aşırı büyüklükte değildir ve böyle bir ortamı daha ferah, daha geniş göstermek gerekir. Bunun için ise, açık ve orta tonlara yakın renkler idealdir. Krem, beyaz, kırık beyaz banyolar için en uygun tonlardır. Bu renkler, sağlık ve temizlik simgesidir.

Banyo ve Mutfak Boya Renkleri

Banyo ve Mutfak Boya Renkleri

Bunun yanı sıra, buz beyazı, açık mavi, açık yeşil ve turkuaz tonlarını da en hafif şekilde banyolarınıza yansıtabilirsiniz. Bu renkler, saflık ve doğallık sembolüdür. Suyun enerji ve duruluğunu yansıtırlar. Ayrıca, banyo ortamınızdaki havlu, banyo halısı gibi eşyalarınızda da konsantre renkler kullanırsanız, bu size kolaylık sağlayacaktır.

Kişiler genelde mutfaklarında, renk kombinesine önem vermekten kaçınırlar. Fakat bu ortamlar evin merkezini yansıtır ve buraları canlandırmak, neşelendirmek çok daha önemlidir. Mutfak ortamınızda kullanacağınız güçlü renkler, ortamın keskin hatlarını ortaya çıkarır ve daha modern bir görünüm sağlar. Sonuçta bu ortam sürekli hareket halinde olacağınız bir yerdir. Bu yüzden hareket artırıcı sıcak renkler seçmek ideal olacaktır.

Modern Banyo Renkleri

Modern Banyo Renkleri

Ayrıca bunların yanı sıra, Filli Boya’nın Somon ve Gülpembe gibi tonlarından faydalanarak turuncu ve açık tonlar eşliğinde yaratacağınız ortam, dikkatli ve hazır olma duygularını uyandırır. Mutfağınızda kullandığınız havlu, masa örtüsü, yemek takımı ayrıntıları göz önünde bulundurarak da kullanacağınız ana rengi belirleyebilir, temel renge uygun bir konsantre oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir