Çocuk Odası Renkleri

Jotun Boya’dan çocuk odalarına renk önerileri
Yeni öğretim yılı heyecanı başlamak üzere… Çocuğunuz eğitim hayatına ilk adımını atıyor ya da bir üst sınıfa geçmiş olmanın heyecanıyla okulunun açılması için gün sayıyor. Sizler de yeni öğretim yılında çocuğunuzun gelişimine, eğitim
sürecine katkıda bulunabilmek için kitaplarından okul çantasına hatta odasındaki çalışma düzenine kadar her detaya büyük özen gösteriyorsunuz. Renklerin hayatımızdaki rolüne büyük önem veren Jotun Boya, bu süreçte en çok
dikkat edilmesi gereken konulardan birisinin renklerin eğitim ve çalışma süreci zerindeki etkisinin olduğunun altını çiziyor.

Çocuk odası boyası renkleri

Çocuk odası boyası renkleri

Çocuğunuz ödevlerinde konsantrasyon problemi yaşıyor ve her çocuk gibi aklı televizyon, bilgisayar ya da arkadaşlarında kalıyorsa, çalışma sürecinin kalitesine renklerle katkıda bulunmak sizin elinizde. Soğuk renk grubuna giren mavi ve yeşil tonları odaklanma ve konsatrasyon artırıcı etkiye sahip renklerdir. Bu tonlar ile çocuğunuzun çevresiyle olan ilişkisini daha düşük seviyede tutmasını sağlayarak ödevine odaklanmasına ve daha verimli bir çalışma süreci geçirmesine katkı sağlayabilirsiniz. Turkuaz ise zeka gelişimi üzerindeki etkisi ile yine tavsiye edilebilinecek renklerdendir.

Jotun Boya Çocuk Odası Boya Önerileri

Jotun Boya Çocuk Odası Boya Önerileri

Eğer çocuğunuz biraz içe dönük ve arkadaşlarıyla iletişime geçmekte zorlanıyorsa bu durumda iletişimin, sosyalliğin, enerji ve dinamikliğin renkleri olan sarı, turuncu, kırmızı gibi neşeli renkler mutlaka oda içerisinde kullanılmalıdır. Bu renkler çocuğunuzun hem yaratıcılık sürecine hem de kendini daha iyi ifade etmesine katkı sağlayarak sosyalleşme sürecini daha da hızlandıracaktır. İştah problemi yaşanılıyorsa da turuncu ve kırmızı tonları iştah açıcı etkisi ile yeme duygusunu destekleyerek çocuğunuzun beslenme düzenine yardımcı olacaktır.

Haber için jotun boya firmasına teşekkürler. www.jotun.com.tr

2 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir