Boya Badana İşleri

Bu konumuzda boya badana işleri ve boya seçimi konusunu aktaracağız.. Mobilya seçiminiz ne olursa olsun,ister klasik ister modern ,duvar renginizi ona göre uyarlamanız gerekiyor.

Boya Badana İşleri

Boya Badana İşleri

Beyaz tavanlar yükseklik hissi uyandırdığından genelde fazla ışık olmayan karanlık odalar da uygulanır.Ancak daha uyumlu bir görüntü yaratmak istiyorsanız duvara uygulayacağınız boyayı yarı yarıya karıştırarak elde ettiğiniz açık rengi tavana uygulayabilirsiniz.Hollerde,küçük odalarda,az kullanılan alanlarda bu yöntem daha yararlı olacaktır.

Kendinize özgü bir dekorasyon tarzına yada ilginç aksesuarlara sahipseniz kontrast yaratacak renkleri uygun ışıkla kullanarak çok daha farklı ortamlar yaratabilirsiniz.İstediğiniz renkleri çalışma paletinde deneyerek nasıl durduğunu görebilir istemediğiniz bir görüntüyle karşılaşmaktan kurtulmuş olursunuz.

Kapıların ve pervazların duvarların rengiyle uyumlu bir renge boyanması ortamı daha dekoratif gösterebilir.Ahşap kısımlarda daha koyu renklerin kullanılması durumunda sorunlu bölgelerin daha çok açığa çıkacağından bu renklerin sürülmemesi doğru olacaktır.

Hızla değişen modaya ayak uydurmak biraz zor.Senede 2 kere yaz ve kış sezonlarına bağlı olarak renkler değişir,ardından kıyafetler ve ev aksesuarları son olarakda otomobil tasarımı.

Güncel renkleri bulunduğunuz ortamda görmek istiyorsanız evinizi boyamadan önce deneyimli bir dekoratörle görüşmelisiniz.Moda renkler ne olursa olsun içinize sinen ve yakışan renkleri tercih etmeyi unutmayın.

Renkler sadece bulunduğumuz mekanı değiştirmede değil psikiolojimizi değiştirmedede önemli rol oynamaktadır.Bu nedenle kullanacağınız renklerin bir takım özelliklerini dikkate alarak belirlemeniz istediğiniz sonuca ulaşmada size yardımcı olacaktır.

Evinizde illüzyonlar yaratmak sizinde hoşunuza gidecektir.Evinizde derinlik duygusu yaratmak istiyorsanız kullanacağınız renklere dikkat etmeniz gerekecektir.Örneğin uzun duvarları açık renklerle,kısa duvarlarıda koyu renklerle boyayarak daha geniş bir görünüm elde edebilirsiniz.Açık renkler koyu renklere göre daha geniş bir etki yarattığından odanızı olduğundan büyük gösterecektir.

Renkler karakter analizi için süper bir test oluşturabiliyor.Çünkü renkler,kişisel özelliklerimizi,ruh durumumuzu,bilinç altı isteklerimizi ve hatta gizli yeteneklerimize dair ipuçları veriyor.

Renklere göre değerlendirme yapıldığında kırmızı boyanmış bir odada yemek yemek daha iştahlı ve daha coşkulu geçtiği gibi yeşil ve maviye boyanmış bir oda rahatlatıp huzur verdiğinden iş yerlerinde veya evin oturma odasında kullanılabilir.

Evinizin bütün odalarını aynı renge boyamanız size monotonluk duygusu yaşatabilir.Odaları birbirine yakın renklere boyamak iyi bir öneri olabilir.Güneş rengine boyanmış mutfaktan altın rengine boyanmış bir yemek odasına geçiş mükemmel olacaktır.

Herşey sizin elinizde.Bulunduğunuz ortamı istediğiniz gibi eğlenceli kocaman  bir dünyaya çevirmek için biraz hayalgücü yeterli…

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir