Evinizi renklendirmeden önce ev boyama teknikleri ve tavsiyeler filli boyadan…
Herkes yaşam alanını kendine uygun bir tasarımla, bambaşka bir boyuta taşımak ister. İşte bunun için size yardımcı öneriler Filli Boya’dan geliyor.

Ev Boyama Teknikleri

Ev Boyama Teknikleri

Sizlere, cıvıl cıvıl bir eve sahip olmanın yollarını, yaşam alanınızı dönüştürürken renk seçmenin yollarını beş adımda anlatıyor.

Sizce şu an içinde bulunduğunuz ortam size huzur veriyor mu? Göze hitap eder bir yanı var mı? Belki de size özel zevklerle örtüşmüyordur ne dersiniz? İşte bu gibi durumlarda biz diyoruz ki, Filli Boya’nın eşsiz renkleriyle tanışmanızın zamanı çoktan geldi.

Filli Boya sayesinde yaşam alanınızın nasıl çekici ve canlı hale geldiğini, ortama kattığı enerjiyle sizleri düşlediğiniz mekana nasıl kavuşturduğunu merak ediyorsunuz eminim.
İşte size doğru seçim yapmanın ve görselliği yakalamanın yolları…

Mutlaka bulunduğunuz ortamlardaki renklerin birer listesini çıkarın. Örneğin; mobilyalarınız ve ya perdelerinizin renklerinebakarak farklı fikirlere sahip olabilir, onlardan esinlenebilirsiniz.
Tabiî ki renk seçerken dikkatinizi çeken farklı mekanlardan ilham almanız önemli.en basitinden bir yürüyüş esnasında doğadan ilham alabilirsiniz. Ya da vitrindeki bir elbiseden, favori dizinizden, bir dergi karıştırırken…

ev dekorasyonu boya, ev boya çeşitleri, ev boya renkleri

ev dekorasyonu boya, ev boya çeşitleri, ev boya renkleri

Neden olmasın?
Bulunduğunuz mekanın mimari yapısı da son derece önem taşır. Ortamdaki bazı detayların dikkat çekmesi göze hitap eden bir ayrıntı olabilir. Bunların farkına vararak farklı detaylar yaratabilirsiniz. Bir bordür ya da duvar kağıdı kullanmanız, pencere pervazlarını duvara göre biraz daha açık tonlarda boyayarak onu ön plana çıkarmanız işinize yarayabilir.

Çok farklı bir öneri de, odalarınızda renkler arasında bağlantı kurmanız. Bir odayı boyadığınızda, diğer odalar ondan ayrı da olsalar, renkler arası sağlayacağınız geçiş, mekanda bütünlük sağlayacaktır. Kumru ve lületaşı renkleri toprak tonlarındadır ve salonunuz için idealdir. Oturma odanız biraz daha canlı tonlar olan ıhlamur ve güneşle canlanabilir, mutfağınızda menekşe ve gülpembe renklerinin iştah açıcı kırmızısından faydalanabilir, mine ve oasis renkleriyle mavinin büyüsünü banyolarınıza yansıtabilirsiniz. Hem farklı renklerin ahengi yansır ortama, hem de flu bir geçiş sağlamış olursunuz.