Ofiste hangi renkleri kullanmalıyız

Ofis tasarımında doğru rengi seçmek dekoratörlerin günümüz şartlarında en çok dikkat ettiği konuların başında geliyor. Verimliliği arttırmanın birinci koşulu olarak görülen renk seçimi, insanların işte duydukları yorgunluk ve ağrılarla da direk ilintili olarak biliniyor.

ofiste hangi renkleri kullanmalıyız

ofiste hangi renkleri kullanmalıyız

Filli Boya’nın uzun araştırma-geliştirme süreleri sonucu piyasaya sunduğu araştırmada kırmızı en dikkat çeken renk olarak göze batıyor. Verimliliği arttırmanın yolu olarak önerilen kırmızı kan akışını hızlandırıyor, tansiyonu yükseltiyor.

Bu nedenle yüksek çalışma temposundaki yerlerde kırmızı sıkça tercih ediliyor. Özellikle sağlık sektörü ile ilgili iseniz açık yeşil tam size göre bir renk. Muayenehanelerinizde, eczanelerinizde ve çalışma odalarınızda yeşilin dinlendirici etkisi, sağlıklı hissettiren psikolojik gücü ve güven vermesi ile biliniyor.

Siyah ise gücü ve hırsı temsil eden renk olarak sunuluyor. Duvar rengi olarak seçildiğinde içeride karanlık ve kasvetli bir hava oluşur. Bu hava konsantrasyon sağlamada çok yararlıdır.

Mor ve sarı ise ofiste kullanılması önerilmeyen renkler olarak belirtiliyor. Güvensizliğin temsil eden mor ile sessizliği temsil eden sarı ofiste performansları ve işgücünü düşürebiliyor.

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir