Ofiste renk seçimi

Ofislerimiz günün büyük bölümünü geçirdiğimiz yerler. Hatta bir bakıma hayatımız çalışma ofislerimizde geçiyor diyebiliriz. Hayatımız ofisimizde geçtiğine göre çalışma alanımızın da bizi yormayacak hatta keyif verebilecek yerler olması önemli bir durum.

Ofiste renk seçimi

Ofiste renk seçimi

Bu yüzden ofis tasarımları son yılların en moda konularından biri olarak görülüyor. Kimi uzmanlar ofislerin ev gibi döşenmesinin doğru bir davranış olduğunu, insanların evde gibi hissetmesinin verimliliği çok arttıracağını söylerken kimi uzmanlar ise bunun işte ciddiyetsizliğe neden olacağı konusunda uyarıyor.

Ofis tasarımında en önemli konulardan biri renk seçimi olarak biliniyor. Renklerin psikoloji üstündeki etkisi bilindiğinden doğru seçilen bir duvar renginin çalışma şartlarını da pozitif etkileyeceği aşikâr.

Bu konuda yıllar süren araştırma – geliştirme çalışmasından sonra yeni renklerini piyasaya süren Filli boya yetkilileri, çalışmalarının uzun süren araştırmalar sonucu ortaya çıktığını ve insan psikolojisi ile renklerin etkileşimini çok ciddiye aldıklarını söylüyor.

Yapılan uygulamalar sonucu ilk ay %20 ye varan işgücü artımının 2.aydan sonra %30 a kadar çıktığı bildiriliyor.

One comment

  • ofis dediğin bu kadar da prafan renklerden döşenmez sanırım. daha sade biraz koyu renkler seçmeli. ofisin mutlaka bir ciddiyeti olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir