Uygun Fiyatlı Boya ve Dekore Önerileri

Eglenceli olan hersey cok pahalıdır.

Düşük Bütçeli Dekorasyon Önerileri

Düşük Bütçeli Dekorasyon Önerileri

İster ailenizle yaşamaktan sıkılmış, İster okuldan yeni mezun olmuş olsun,ister yeni daire sahibi olsun, ve paranız yoksa ve yine de dairenizi“House Beautiful” dergisindeki gibi olmasını isterdiniz.vitrinlerin önünden bakarak gecmek gercekten çok moral bozucudur. ama mağazadan içeri girip “bunu alıyorum” demeniz sizin için cok zor olabilir. Fakat asgari ücretle ev düzenliyorsunuz.gereksiz ev aletleri kullanmak zorunda degilsiniz! Aslında nasıl alacagınızı bildikten sonra pahalı fiyatların ve pazarlık yapabileceginiz cok güzel yerler var ki asıl eglence işte bunları yakaladınız zaman başlıyor. Tek yapmanız gereken bazı seyleri önceden planlamak ve maceraya atılmaktır .

İlk önce yasadıgınız mekana bir göz atmalısınız. İster villa olsun ister iki oda bi salon eviniz… şunu kararlaştırın: bu evde en cok hosuma giden yer neresi? (“begendigim bir yer yok” diyerek kurtulamazsınız) televizyonun karşısımı?güneş gören pencerenin önü mü? Denizi gören balkon mu? Yoksa bilgisayarınızın oldugu oda mı? Bunu kararlastırmasınız…

Yeni bir koltuk alacak paranız yoksa güzel kılıfla onueskisinden daha cekiçi yapmak sizin elinizde.
O zaman mesela en sevdiğiniz yer bilgisayarın oldugu odaysa, o odayı sergileyecek göz alıcı parçalara ihtiyacınız var demektir. Ve bu nesnelere cok para vermeniz gerekmez. Aynı şekilde, mesela hiç begenmediniz bir bölüm var ve siz yenilik yapamayacagınız için mecburen onu kullanmak zorundamı kalıyorsunuz? Kullanmayın satın gitsin! bu parayı gerçekten istediğiniz bir şey için biriktirirdiniz…

Eğer satamıyorsanız en azından saklayamaz mısınız?
Hayal edin!
Yakınlarda bir kitapçıya gidin. Eğer ikinci el kitap satan yer biliyorsanız daha güzel. Bir cuval dolusu kitap alın.bu kitapları dikkatlice inceleyin.sevdiginiz ve hoşunuza giden bir bölümü kesip bir deftere yapıştırın.bu kesinlikle bir oda resmi olmak zorunda degil,bu herhangi bir yer olabilir bir mekânın penceresini ya da bir mutfagın bolkunu beğenmiş olabilirsiniz. O resimleri alıp defterinize yapıştırın. Begendiginiz seyler yanınızda olsun. Dilerseniz kısım kısım da ayırabilirsiniz.Bu sayede bu sayede alıs verişe cıktıgınızda eksiklerinizi daha iyi görmüs olacaksınız.alıs veris yapmadan önce eksiklerinizi bir gözden gecirin.işiniz cok stresli olabilir evinizde huzur bulmak mı istersiniz?sade renkler ve yüksüz tonlar yapacagınız en ideal secimlerdir.yada cok yorucu bir işiniz var evinizin renkli olmasını mı istiyorsunuz? O zaman daha acık renkleri tercih etmelisiniz ve kırmızının tonlarını kullanmalısınız.

Eger koltugunuz hosunuza gitmeyecek biçimdeyse yada eskidiyse ve ve yenisin alacak durumunuz yoksa o zaman güzel bir kılıf kullanmalısınız. Yaz indirimlerini ve kış mevsiminde yılbası indirimlerini kacırmamalısınız. Alacagınız mobilyalar bu dönemlerde daha cazip fiyatlarda olabilir. Kılıfa uygun tonlarda bir iki tane yastık koltugunuzu daha göz alıcı gösterebilir. Mutfagına ucuz bicimsiz eşyalar almak zorunda degilsiniz. Dört sandalyeyle birlikte spor ayakkabısı satılmaktadır. boyanmamış, ham ahşap şeklinde mobilyalar satan ucuz bir mağaza bulun. Bu yerlerde seri üretim yapılır daha uygun fiyata mal olur.daha sonra istediginiz renkle tamamlayabilir evinizi daha göz alıcı biçime getirebilirsiniz. (koçtaş,İKEAvebauhaus mağazalarıından alışveriş yapın.)bu gibi yerlerde tek bir ev aleti degil istediginiz her biçime uygun malzeme bulabilirsiniz.

Yeni boya ve yeni bir perde evinizin dekorundason derece degişiklik yapar!
Yeni bir perde almalısınız.pahalı olabilir ama daha uzuzada bulabilirsiniz. Artık balon biçimi perdeler veya sade tüllerin fiyatı on tl ye kadar iniyor.fazladan eklenen renkler odayı hos bir görüntü kazandırır. Eğer daire sizinse ve duvarları istediginiz gibi boyayabiliyorsanız. Kesinlikle tonlar ve psikolojimize etkileri ile ilgili yazılar okuyun!
Evinize kendiniz biçim verin.

Evinize gelince;en hos parcalar kendinizin olusturdugudur.ailenizin eski resmini alın ve çerçeveletin. En yakın zamanda bir hediyelik eşya satan dükkana gidin ve sevdiginiz posterleri alın. Genelde bir resmi veya tabloyu cerceletmek pahalıdır fakat bulundugunuz yerde size yakın çerçeveci varsa eger pazarlık yapabilirsiniz.seçtiginiz resimler basit olabilir. kesinlikle ünlü bir tablo olması gerekmez.aynı zamanda ayna ucuz ve evinize sekil veren bir dekorasyon malzemesidirhem evinizin büyük görünmesini saglar ve evinize derinlik kazandırır

Evinize sekil veren bir baska malzeme ise aksesuardır.
Bulundugunuz yerde size en uygun eksesuar dukkanına gidin ve ekonominizi etkilemeyecek sekilde size yakın buldugunuz malzemeleri alın . Bu gibi malzemeler çok beğendiğiniz bir tablo, bir vazo, kokulu ve renkli çiçekler, evine sekil veren sehpalar,sade perdeler alabilirsiniz.unutmayın,gpup halinde koyulan aksesuarlar tek başına koyulan aksesuarlara göre daha ilgi cekici ve daha hoştur . evinizde boş kanal köşe varsa eger sade bir masa alın üzerine güzel bir örtü yerlestirin ve üzerine rekli bir vazo koyun.emin olun eskisinden daha güzel oldu

Yaptıgınız yemekler hiç bir zaman misafir cagıracak kadar küçük degildir.
Dostlarınızla eglenmek istiyorsanız profesyonel kişiler her zaman sunu söyler “yaptıgınız küçük yemekler misafir cahırmanıza engel degildir” aklınızda olması gereken misafirleri agırlayacak kadar evde sandalye ve koltuk olmasıdır.evin dekoru ok sıkışık olmaması sartıyla.masa ve sandalyenizin büyük veya küçük olması önemli degildir.önemli olan sandelye ve masasınız seklidircok.unutmayın ok küçü degişiklikler evinizi ayri bir hava verebilir.

Alacagınız eşyaları alırken acele etmeyin.düşünerek ve kıyaslayarak almayı tercih edin. Eşyaları alırken sabrekmeyi bilin ve para biriktirin.paranızı biriktirdikten sonra kıyas yaparak begendiginiz eşyaları alın.alagınız eşya için paranız yetmiyorsa üzülüp morelinizi bozmayın . ve oturdugunuz cevrede ucun satış yapan yer veya indirimde olan magaza vardır.aynı zamanda gazeteleride takip edin cünkü indirimler gazaterde yayınlanabilir.bu arda sunu unutmayın hiçbir seyin sahtesine para vermeye deymez.aldıgın eşya ikini el bile olsa alırken saglamlıgına dikkat edin pazarlık yapmayı unutmayın ve seciçi olun kolay gelsin!

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir