Bebek Odalarına Dekorasyon Önerileri

Bebek Odaları Dekorasyonu

Bebekler evlerin neşe kaynağıdır. Çok hareketli olmaları ise anne babaların kâbusudur. Genelde çocuklar tehlikeli yerleri rahatça bulunur. Tehlikeli yerler gizemlidir. Merak duygusu onları yapma denileni yapmaya, yasaklananı merak etmeye iter.

Bunun sonucu bazen kötü kazalarla son bulabilir. Dekorasyon uzmanları son yıllarda dekorasyonun içine güvenliği de şıklığı bozmadan koymayı başarmaktadırlar.

Bebek Odası Dekorasyonları

Bebek Odası Dekorasyonları

Örnek olarak silikon köşe takımları bebekleri köşelere çarpıp yaralanmalardan koruyacaktır. Örneğin yatak kenarları çocukların için en çok tehlike arz eden yerlerin başında gelir.

Çocuklar dişleri kaşındığında ilk önce buldukları köşelere, sivri yerlere sürtünürler. Bu genelde ağız içi yaralanmalar neden olur. Silikon köşe korumaları bu iş için biçilmiş kaftandır. Kullanımı çok kolay olan silikon köşe korumaları istenilen here yere kolayca yapıştırılabilir.

2011 Bebek Odası Dekorasyonları

2011 Bebek Odası Dekorasyonları

Çocuklar çok hızlı büyümektedir ve ihtiyaçlar ve tehlike arz eden yerler de onlar için sürekli değişmektedir. Bu yüzden oda döşenirken bunların düşünülüp ona göre dizayn edilmesi önemlidir. Çocuk odası kavramı Türkiye’de çok yeni olduğundan dekorasyon ve güvenlik konularında da fikirler yeni yeni oturmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir