Çocuklar İçin Güvenli Evler

Evdeki birçok şey küçük çocuklar için tehlikeli olabilir. Elektrik prizleri veya sivri köşeler çocukların acı çekmesine neden olabilir. Önereceğimiz bazı ürünlerle güvenli bir ortam oluşturabilirsiniz.

Çocuklar için güvenli evler

Çocuklar için güvenli evler

Küçük ve yaramaz çocukların tehlike noktalarından biri klozet kapaklarıdır. Kapağın açılmasını engelleyen plastik alet güvenliği arttırmanızı sağlayacaktır

Her tür kapının siz istemedikçe açılmamasını saplayan kapı kilitleri kapının dışarıdan açılmamasını sağlar ve böylelikle sizin istemediğiniz odalara çocuklarınız giremez.

Çocuklarını ilgisini en çok çeken ve bir o kadar da tehlikeli yer prizlerdir. Plastik bir mekanizmayı fiş takar gibi prize takarsanız çocuklarınız parmaklarını prize sokamazlar. Bu alet parmaklarını prize sokmalarından onları alıkoyacaktır.

Dolap kapılarının açılmasını engelleyen dolap kapı kilidi sayesinde çocuklarınız dolap kapılarıyla oynamaktan vazgeçecektir.

Eğer mobilyalarınızın kenarı sivriyse o köşeleri bant yardımıyla pamukla bantlamanızda fayda vardır. Böylelikle oraya çarpsalar bile canları acımayacaktır.

3 comments

  • Çocuklar için alınması gereken önlemleri gerçekten çok güzel sıralamışsınız.Onlar bizim için çok önemliler.Özellikle prizler konusundaki o ufak plastik parçayı hemen almak istiyorum.Çünkü her an çocuklarımız gözümüzün önünde olmuyor ve bir anlık dalgınlığımız çocugumuzun hayatına bile mal olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir