Dar Alandan Geniş Alana Dekorasyon

Evinizi yeniden dekore etmek istiyorsunuz fakat alanınız mı dar?Ufak tefek dekorasyon önerileriyle küçük odalarınıza ferahlık katabilir evinizi istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Ufaktan Genişe Dekorasyon

Ufaktan Genişe Dekorasyon

Özellikle dar ve küçük odalarda mobilyanın ve aksesuarların birbirini tamamlaması önemlidir.Koltuk yastıklarını ve perdeleri aynı renk ve desende yaptırarak bir bütünlük sağlayabilir böylece karmaşıklıktan uzaklaşmış olursunuz.Bu da odanızın daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Perdelerinizi şeçerken de petek üzerinde biten değil daha uzun olan perdeleri tercih edin.Bu tür perdeler tavanınızı daha yüksek göstericektir.

Koltuk ve mobilyalarınızda sade modelleri tercih etmenizde fayda var.Yuvarlak ya da kare formlu mat sehpalar küçük odalar için idealdir.işlemeli ve detaylı mobilyalar boş kalabalık görüntüsü oluşturacağından tercih etmemelisiniz.

Raflar her yerde kurtarıcı özelliği taşımaya devam ediyor.Mutfakta baş yardımcımız olan raflar odalarda da boy gösteriyor.Her yerden rahatlıkla temin edebileceğiniz rafları odanızın istediğiniz bir bölümüne monte ederek kitaplık,dergilik gibi kullanabilirsiniz.Böylece düzenli ve şık bir görüntüye sahip olacaksınız.

Odalarınız da daha fazla alana sahip olabilmek için olan alanları iyi değerlendirmek gerekiyor.Yatak ucuna eklenen sandıklar,sehpa altında saklanan puflar ekstra yer kaplamadan düzenleme imkanı sağlıyor.

Mobilya ve aksesuarları sıkıştırmayın.Koltuğun yanına sehpa koymak yerine ortaya koyun eşit ölçüde boşluk hissi uyandırın.Odanızın büyük görünmesinin en büyük püf nokatalarından biri az ve sade eşyaları barındırmaktır.

Duvarlarınızda yapacağınız renk seçimi görünümü doğrudan etkiler.Fil dişi,sarı,şampanya rengi gibi renkler odanızın olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır.Duvarınıza asacağınız küçük resimlerle de hem şık bir görünüm hemde bir bütünlük sağlamış olursunuz.

Büyük ve desenli halılar yerine ince ve açık renkli halılar kullanmak yerlerde açık renkleri tercih etmek yaşam alanınızı daha büyük gösterecektir.

Son olarak aydınlatma.Duvardan yansıtarak ya da yerden yansıyan bir ışık kullanarak ortamın daha ferah ve büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kolaylıkla yapabileceğiniz bu değişikliklerle yaşam alanlarınızı hem genişletip hem de istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir