Dekorasyon Önerileri – Klasik Tarz

Klasik Dekorasyon Modelleri

Dekorasyonda son yılların moda tarzları arasında en çok öne çıkanlar country tarzı, modern tarz, minimalist tarz ve klasik tarzlardır. Ev dekorasyonlarında genelde bu tarzlar tercih edilmekte, dekoratörler de sıklıkla bu tarzları önermektedir. Bu tarzlardan biri de klasik tarzdır.

Klasik Tarz Ev Dekorasyonu

Klasik Tarz Ev Dekorasyonu

Adından da anlaşılacağı gibi daha çok orta yaş ve üstünün tercih ettiği modellerdir. Kullanıcıları arasında üst düzey yöneticiler, bürokratlar, soylu aileler sıklıkla görülebilir.

Klasik tarzın ana kelimesi mükemmelliktir. Ünlü bir dizayn ustasının elinden çıkmış ve herkesçe beğenilen bir koltuk, mükemmel bir el işçiliği ile yapılmış bir yatak başlığı bu tarzın karakteristiğidir. Klasik tarzın renkleri doğal renklerdir.

Klasik Tarz Ev Dekorasyon Resimleri

Klasik Tarz Ev Dekorasyon Resimleri

Krem rengi, bej rengi gibi renkler klasik tarzla döşenmiş her noktada ilk göze çarpan renklerdir. Klasik tarzın doğasında ışıltı ve cam vardır. Avizeler büyük ve çok ışıklıdır. Perdeler genelde tahta rengidir. Beyaz tülün üstüne ortadan fiyonk yapılarak eklenir.

2011 Klasik Tarz Ev Dekorasyonu

2011 Klasik Tarz Ev Dekorasyonu

Orta çağ saraylarında veya eski Osmanlı evlerinde görülen tarz klasik tarzın ilk göstergeleridir. Klasik tarzda aynalar da önemli yer tutar. Aynaların çevresi parlak gümüşlerle kaplıdır ve evin en görülen yerlerine yerleştirilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir