Dekorasyon Tarzınızı Belirlemenin Yolları

İlk kez ev dekorasyonu yapacaksınız, aklınızda yerleşmiş bir plan yok ve  bu konuda acemiyseniz kendi Dekorasyon Tarzınızı Belirlemenin Yollarını arıyorsanız, bu öneriler sizin kafanızdakileri canlandırmaya yardımcı olacaktır. Ev dekorasyonunda özgün tarz belirlemede ölçü olan hususlar kumaşlar,biçim,renklerdir.Bu kriterler çerçevesinde ister modern tarz, ister klasik bir tarz yaratabilirsiniz.Unutmayın ki evinizde kullandığınız aksesuarlar ve renkler sizin ruh halinizi ve tarzınızı belli edecektir.

Dekorasyon Tarzı

Tarz belirlemede ilk aşama karar aşamasıdır. Yani evinizin hangi bölgesinde neyin nasıl olacağına karar vermeniz gerekmektedir. Bu aşama en çok dikkat gerektiren noktalardan biridir. Çünkü tam istediğiniz tarza yönelik alımlar yapmazsanız, işlem bittiğinde istediğiniz havayı yakalamakta zorluk çekersiniz.

İstediklerinizi unutmamak için ve kafanızdaki şekli canlandırmak için bir kağıda hayalinizde canlandırdığınız ev modelini çizebilir bu sayede kafanızda soyut düşünceleri somut bir plan haline getirirsiniz. Dekorasyon işlemi yapılırken evinizin bütün odalarında kullandığınız temanın aynı olmasına dikkat edin.

Çünkü bütün odalarınızdaki uyumluluk evinizdeki bütünlüğü sağlar. Evinizde kullanacağınız renklerde bütünlük olmasına dikkat edin. Bir dairede en fazla 3 veya 4 renk kullanmak uygundur. Bunun nedeni evinizde çok farklı renkler kullanmak evin parça parça görünmesine neden olur.

İlk dekorasyon deneyiminize ayırdığınız bütçede önemlidir.Çünkü  eşyalar ilk kez alınacağı için uzun süreli kullanmak için kaliteli ürünleri almanızı tavsiye ederiz.Kalitesiz ama ucuz ürünler aldıktan sonra zamanla o ürün işlevini kaybeder yenisini almak zorunda kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir