Dekorasyon Tavsiyeleri

Dekorasyon tavsiyeleri konusunda evinize mobilyaları dizerken dikkat etmeniz gerekn en önemli nokta; dekorları odanızın fonksiyonel özelliklerine göre ayarlamanız gerekir. Odalarınızdan bütünüyle faydalanabilmeniz için size verceğimiz ipuçalarını dikkatlice okuyun;

Dekorasyon Tavsiyeleri

Dekorasyon Tavsiyeleri

Önce: Odanızda bulunmısını istediğiniz eşyaların ölçülerini almakla işe başlayın. Odanızda bulunan en ufak detay bile odanızı dekore etmenizde çok büyük etken olabilir.
Sonra: Yapcaklarınızı planlayın. Odanızda olacak eşyaların yazılı listesi, ölçüleri gibi değerleri mutlaka içeren bir plan olsun. Tecihleriniz esnasında her şeyi hatırlamayabilirsiniz.

Plan aşaması bittikten sonra temel dekorasyonda odanızda ağırlıkla göremk istediğiniz renk ve desenlere karar verin. Renkelri oluşturduğunuz paleti listenizle birlikte yanınızda bulundurun.
En göz alıcı noktaları kararlaştırın. Bu noktaları renk ve desen yardımlarıyla vugulayabilir yada duvar kağıdı seçenekleriniz arasında olabilir. Bizlerde evlerde şöminlere yada heykeller vazolar çok moda olmadığından , televizyonun olduğu duvar genel olarak odanın odak noktası durumuna gelir. Odanızın yapısına uygun ve zeknizi barındıracak şekilde bir tasarım oluşturupbitakım eşyaları vurgulamak odanın mükemmel bir görüntü kaznamasına olanak sağlar.

Oturma odası dekorasyon tavsiyeleri: Öncelikle, genelde çocuklardan ziyade büyüklerin oturup güzel zaman geçirmesi için dizayn eidlmiş buoda birçok oturma tercihine açık. Oturma odasında tercihlerin çokluğu, sade ve pastel renklerin kullanılması, huzurlu bir ortamın yaratılıp ışığın maksimuma çıkarılmasında büyük rol oynar. Evde en çok zaman geçirdiğiniz bu odanız aynı zamanda salonunuz da olabilir. Kullanışlı bir planla bu odanızı hem rahat, hem de şık bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.
Masanızda kullanacağınız şamdan veya lambalarla evinize ayrı bir hava katabilirsiniz. Bu tarz atmosferde motifli çiçekli seçmeniz salondaki eşyaları daha bütün gösterir. Sandalyeler ve kanepeler için kullanacağınız örtüler de, çiçekli motifleri kullanmanız için pratik çözümlerdir.

Kullandığınız eşya ve mobilyalar, bunların ölçüleri, aydınlatma tercihinde özen, ve diğer bütün aksesuar ayrıntıları odanın planlı bir şekilde tasarlanmasında büyük etkenler ve tamamlayıcılar.
Oturma Alanı ve TV: Koltuk takımları genellikle bir üçlü, bir ikili ve iki tekli olarak alınıyor . bu şekilde satın alına koltuklar her odaya uygun değil genelde büyük odası olanlirın tercih etmesi gerekir.aksi durumda odada görüntü kirliliğine sebep olur ve odadaki diğer sıkıştırılan eşyalarında görüntüsünü bozar.eve gelenlerde konforu yakalayamazlar. Dekorun sağlam gözükmesi için mutlaka televizyona ve diğer televizyon eşyalarına yer ayrılması bunun önceden belirlenmesi gerekir. Buna en uygun olana iki tekli koltuğu karşısına yerleştirin. Üç yerine iki koltuk kullanmak hem odanızı rahatlatır hemde görüntü açısından daha estetiktir. Bu şekilde hemtelevizyon herşekilde görünebilir hemde misafirleriniz rahat bir oratmın keyfini sürer.

Eğer L kanepeyi kullanmayı seçiyorsanız kanepleri televizyonun tam karşısına yerleştirmeniz dekora güzellik katar. Fonksiyonellik ve görüntü açısından daha çok uyum sağlayacaktır
Diğer önemli ayrıntılardan biride koltukların duvarlara dayanması gerektiği gibi bir zaruriyetin olmayışıdır. Boşluk bıraktığınızda kanpenin arkasının görüntüyü bozduğunu düşünüyorsanız aksesuar kullanmanızı öneririz.
Televizyon duvarınızda cd kaset ve benzeri eşyalarınız içinde bir bölme ayırmalısınız.
Oturma odasında enson sehpa seçimi kaldı.sehpa seçimide önemli detaylardan biri. Salonda çok sehpa kullanacak olursanız zigonları öneririz. Ayrıca bu tarz sehpalarında modern olanlarını alabilirsinizgeniş bir odanız varsa sehpanın alt kısmını depolama alanı yada aksesuarlarınızı sergileyeceğiz alan olarak kullanabilirsiniz.

Depolama Dekorasyon Tavsiyeleri: Kitaplar, TV ve ses sistemi engüzel nereye gider? Aslında bu sorunun cevabı sizde saklı. Odanızda bir yerine birden fazla depolama alanı ayırmak isteyebilirsiniz. Büyük depolama üniteleri yerine çekmeceleri ve kanepe altlarınıda kullanarak odanın boğulmasını öneleyebilirsiniz.
Salonda konsol var ise fazla yüksek tercih etmeyin ayrıca ayna kullanarak odanızın daha ferah görünmesinide sağlayabilirsiniz.

Yer döşemesi Dekorasyon Tavsiyeleri: sizin seçtikleriniz arasından desenli veya sert döşemler kullanabilirsiniz. En öenmli nokta döşemenin odaya uygunluğu ve temizliğinin basit olmasıdır.
Perde: perde seçimi dekorun en önemli unsurlarından biri. fakat eğer odanız çokfazla güneş görmüyorsa ince tül perdeler kullanın aksi taktirde odanız daha karanlık görünecektir.
Mobilya: mobilyalarda dekorasyonun en önemli parçalarından biri! Yeni bir dekor için koltuk değiştirmek zorunda kalmadan farklı örtüler kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca mobilyalarınızda ufak tefek değişiklikler yapmak boya vs gibi odanıza yeni bir görünüm verecektir

Aydınlatma Dekorasyon Tavsiyeleri: Dimmerli başucu lambaları aydınlatmada bir numaradır. Dekora ekleyeceğiniz abajur ve okuma lambaları odaya ayrı bir hava katacaktır. Abajurunuz eskiyse ufak değişikliklerle mesela boyayarak veya tamamen kesip değiştirerek yeni bir abajura kavuşabilirsiniz.Fakat yeni eklediğiniz malzemelerin ısıya dayanıklı olmasına özen gösterin.

Aksesuar Dekorasyon Tavsiyeleri: bitkiler battaniyeler şallar odanıza renk katmanın başlıca yollarındandır. Odanızda çıkarmak istediğniz herhangi eski bir eşyayı değiştirip dekorunuzda yeni süsü verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir