Dekorasyonda çiçeklerin yeri

Evlerin dekorasyonuna şıklık ve güzellik katmak için renk renk çiçekler birebirdir. Güzel kokulu vazo çiçekleri yüzyıllardır evleri renklendirmek için kullanılmaktadır.

Eve alınan çiçeklerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri çiçeklerin yeni ve canlı olmasıdır. Yine de çiçeklerin çiçekçide bekleme süresi ve eve geliş süresi göz önüne alınarak çiçekler bir kap içinde soğuk suda bir süre bekletilmelidir.

Bu çiçeklerin yeniden canlanması için önemli bir adımdır. Çiçeklerin saplarından 3 günde bir birer santim kesmek de çiçekler için çok faydalıdır.Kesilen saplar ile beraber çiçeklerin beslenme yolları açılır.

Çiçekleriniz uzun ömürlü olurlar. Evinizde enerjik bir hava yaratmak istiyorsanız leylaktan şaşmayın. Eğer eviniz dar ise begonyalar odalarınıza ferahlık katacaktır.

Balkon kenarlarında koyulan çiçeklerde evlere hem şıklık ve ferahlık katmaktadır. Güzel kokuları ile de içinizi açacak çiçekler her bütçeye uyacak uygun fiyatları ile de  dikkat çekiyor. Eğer çiçekleri tohum olarak alıp büyütmeyi düşünüyorsanız güneş görebilecekleri yerlere koymanız çok önemli. Sularını zamanında vermeniz de ömürlerini uzatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir