Dekorasyonda Puantiye Modası

Puantiyelere dekorasyon modasına geri döndü. Gerek ev dizaynlarını eski tip eşyalarla yapmayı sevenler, gerekse cicili bicili dekorasyonlardan hoşlananlar için harika bir haber olan puantiye modasının dönüşü, modern dizaynlar için de bir çok alternatif ortaya koymuş durumda.

Dekorasyonda Puantiye Modası

Dekorasyonda Puantiye Modası

Puantiyeli eşyalar kullanmanın büyük bir cesaret işi olduğu su götürmez bir gerçek ancak özellikle tabak ve mutfak eşyaları o kadar çocuksu ve tatlılar ki buna değer diye düşünenlerin sayısı oldukça fazla olacaktır.

Puantiye modası önce mutfak eşyalarında kendini göstermiş durumda. Bu moda ile siyah içine beyaz puantiyeli tabaklar, duvarlarda kalp şeklinde puantiyeli saatler ve not tutacakları, puantiyeli masa örtüleri, puantiyeli küçük oda halıları ve puantiyeli yaka örtüleri gibi bir çok model hayatımıza girdi.

Özellikle babanneler bu modaya çok sevinecekler. Bavulundan sakladığı son puantiyeli tabakları açığa çıkaran babanneler bile görebiliriz.

Ancak puantiye’nin her eve yakışmadığını da unutmamak gerek. Özellikle barok tarz ve benzeri döşenmiş evlerde ufak bir puantiyeli eşya bile sırıtacak ve kötü görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir