Dekorasyonda Romantizm

Romantizm son yıllarda dekorasyon modasına sıçramış durumda.2009 yılından sonra gelen dekorasyonda romantizm modası dekorasyonda romantizmin klasikliğini ön plana çıkaracaktır.

Çok abartılı,ihtişamlı göz alıcı mobilyalar yerine daha sade ve yumuşak formlarda mobilyalar kullanılmaya başlanılıyor.Bu modayı evinizde uygulamak istiyorsanız, işe ilk önce evinizin rengini değiştirmekten başlayın.

Romantizm modasıyla beraber gelen renkler şampanya köpüğü, kum beji gibi sade renklerdir.Bu renkleri kullanarak ve bunlara uygun mobilya ve aksesuarlarla evinizde istediğiniz tarzı ve ferahlığı yakalamak zor değil.

https://i2.wp.com/img11.imageshack.us/img11/3673/huisbetsey500x600068570.jpg?w=860

Dekorasyonda Romantizm esintilerini mobilyalarınızda yaratmak istiyorsanız, olayın ana teması olan klasiklikten vazgeçemezsiniz. Mobilya tercihlerinizi oymalı, çarpıcı ve yuvarlar mobilyalar kullanarak klasikliğe ulaşırsınız.Ancak bu tarzda seçimler yapmanız evinizdeki mobilyaların çok ağır bir görüntüye sahip olmasına neden olur.

Bu ağır görünümden kurtulmak için ahşap veya açık tonlarda lake mobilyalar kullanılmalıdır.Evinizde büyük ve geniş aynalar kullanıyorsanız, çerçeve taraflarını beyaza boyayarak değişik tonlarda efektler verebilirsiniz.Bunların yanında bütün evdeki kombinasyonu doğru sağlamak için  şık ve klasik aksesuarları kullanın.

Bu şekilde eviniz yakalamak istediğiniz klasik tarza yaklaşmış olur.Her şeyde olduğu gibi burada ince ayrıntılar bütünlüğü sağlayan unsurlardan biridir.Kullanacağınız klasik danteller,işlemeli yastıklar evinizin havasını bir anda değiştirme etkisine sahiptir.Evinizin aydınlatmasında kullanacağınız avizelerde eski tarzı yansıtan kuş figürleri veya cam, pirinçten yapılmış lambaderler kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir