Dekorasyonlarda doğallığı yakalamanın yolları

Dekorasyonda doğallık için kumaşlardaki renk seçimi ve sadelik çok önemlidir .Yalın özellikler taşıyan genellikle düz kumaşlar tercih edilmelidir.Bu tür seçimler mekanı daha aydınlık gösterir ve diğer parçalarla uyum sağlanması kolaylaşır.

Bulunan mekanın aldığı ışık kapasitesine gore seçim yapmak ta önemlidir.İyi ışık almıyorsa koyu renkler kullanılmamalıdır.Sadelik için az mobilya kullanılması da ayrı bir yöntemdir.

doğal dekorasyon

doğal dekorasyon

Kumaşlar özellikleri açısından birbirlerinden farklıdır.Kumaş seçerken bulunacağı konum göz önünde tutulmalıdır.Bazı kumaşlar kalite ve narinlik açısından farklıdır.Kolay yıpranma özelliği konusunda dikkat edilmelidir.Bunların yanında mobilyalar ve döşemeler arasında uyum olması gerekmektedir.

Döşemelerin uyumsuz olması ortamın sadeliğini alabilir.Doğal görünüm için uyum ve tonlama çok önemlidir. Rahatlık ve problem yaşamama açısından kumaşın temizlenebilirliği kolay olmalıdır..Oluşabilecek kaza olasılıkları dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.

doğal yatak odası dekorasyonu

doğal yatak odası dekorasyonu

Pamuk ,keten ve ipek türü kumaşlar bu özellikleri taşıyan kumaşlardır. Sık dokunmuş özellikteki kumaşlar daha kolay temizlenmektedir.Kumaşları temizlerken üretici firmaların hazırlamış olduğu kullanma talimatlarına uyulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir