Dekorasyonun Püf Noktaları

Dekorasyonun Püf Noktaları ile Dekorasyonda Bir Adım Önde Olun..

Evinizi istediğiniz stile kavuşturmanın şimdi tam zamanı. Sizler için işe nereden başlayacağınızı, pratik ipuçları sayesinde evinize nasıl bir stil belirleyebileceğinizi araştırdık.

Dekorasyonun Püf Noktaları

Dekorasyonun Püf Noktaları

İlk Önce Planınızı Belirleyin

Kendi ruhunuzu yansıtabilmeniz adına evinizi değiştirmeden önce düzgün bir planlama yapmanız gerekir. Kendinizde bir ana tema belirlemekle ilk adımı atmalısınız. Bu sayede evi bir bütün olarak ele alacak ve ayrıntıları daha rahat değerlendirebileceksiniz. Evinizdeki eşyalarınızın tarzını göz önünde bulundurmanız da şart. Diğer odalarla da bir bütünlük taşımalı mekânınız.
Dekorasyon dergilerinden bu konu üzerine yardım alabilir, fikir alabileceğiniz yerlere gidip, değişik renk ve desenlerde kumaş örnekleri, döşeme numuneleri alabilirsiniz. Bunları evinizdeki eşyalarla kombine ederek ortamınızın havasını değiştirebilirsiniz.
Bulunduğunuz mekâna değişik gördüğünüz abajur, ayna, küçük ve farklı aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Evinizdeki eşyalar, antika görünümü taşıyorsa, yine eskitme ahşap ürünlerden yararlanabilirsiniz.
Aklınızda planınızı tamamladıktan sonra, bütün eşyaları çıkarıp nereye ve nasıl yerleştireceğinizi, hangi eşyaları kullanacağınızı tespit edin ve ona göre bir yol izlemeyi unutmayın.

Farklı Renk Ve Desenler
Sade ve tek bir renk belki de ortamınızda yaptığınız hiçbir değişikliği göstermeye yetmeyecek. İyisi mi siz öncelikli tercihinizi çevrenizdeki renk cümbüşünün en gözde öncüsü doğadan yana kullanın ne dersiniz?

Eğer daha rahatlatıcı bir ortam istiyorsanız, pastel renkleri tercih etmelisiniz. Duvarınız ve eşyalarınız arasında renk uyumunda yumuşak bir geçiş olmalı. Kullandığınız rengin aynı marka ve seriden olmasına önem gösterin. Aksi halde tonlarında farklılıklar olabilir ve size istediğiniz sonucu sağlamayabilir.
Kanepelerinize uyumlu farklı minderler hazırlatabilirsiniz. Değişik desenler sayesinde de yeni bir takım almış havası verebilirsiniz.
Eğer, mekanınızın yaz kış uyumlu olmasını istiyornız ana hatları tek renk kullanın ve kırlent, perde, sehpa örtüsü gibi ayrıntılarda uyumlu renklerdeki desenleri tercih edin.Ayrıca, duvarlarınızı boyarken de geçtiğiniz kat sayısı önemlidir. Çünkü, az ya da çok olması durumuna göre tonu da değişecektir.
Ferah bir atmosfere sahip olmak için kesinlikle koyu tonlardan kaçınmalı ve daha hafif, sade geçişli renklerden yararlanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir