Dikdörtgen salonlar nasıl dekore edilmelidir?

Ülkemizde genellikle her oturma odası, her salon odası kısacası her oda dikdörtgen şeklinde inşa edilir. Bu tip odalar içinde bir dekor lazımdır. Yazımızda sizin için en uygun dekor çeşitlerini analiz edip, sizlerle paylaşacağız.

dikdörtgen salonlar

dikdörtgen salonlar

Dikdörtgen salonlar için uzmanlar, bir üçlü, bir ikili ve tekli berjerlerden kullanılmasını önerirler. Salonunuzda mutfağın yakın bir tarafına yemek masası koyarak, bir sinerji yaratabilirsiniz. Yemek masası için uzun mobilyaları seçebilirsiniz. Güneş ışığını kullanarak odaya bir ayna asmanız, odaya ışık vererek odanızı aydınlatacak. Bu da evinize farklı bir hava ve renk katacaktır. Ufak ayrıntılar altında büyük marifetler olduğunu unutmayın..

dikdörtgen salon dekorasyonu

dikdörtgen salon dekorasyonu

Dikdörtgen masaların vazgeçilmez setlerinden biri de sehpalardır. Kullanışlı olduğu gibi mekanı da dolduran güzel bir mobilya türüdür. Uzmanlar dikdörtgen salonlar için elips şeklinde ki sehpaları kullanmanızı öneriyor. Bu şekilde sehpalar hem yer kaplamayacak hem de ortamı havadar gösterecektir. Bunun yanında halının zemine oturması ve mobilyalardan biraz büyük olması odayı geniş gösterecek ve daha şık ve ihtişamlı bir görüntüye kavuşturacaktır.

dikdörtgen salon dekorasyonu modelleri

dikdörtgen salon dekorasyonu modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir