Feng Shui dekorasyonu nedir?

Feng Shui Çin’de 3000 yılından günümüze kadar gelmiş, bilimsel temellere dayandığına inanılan bir öğretidir. Günümüzde bilimadamlarının inandığı “herşeyin bir enerjisi vardır” tezini daha farklı bir şekilde ele alarak Çinlilerin “Chi” dediği yaşam enerjisini dengeleyerek size “mutluluk, sağlık, zenginlik ve başarı” getirmeyi amaç edinir.

feng shui tarzı dekorasyon

feng shui tarzı dekorasyon

Yaşadığınız ortamdaki eşyaların renklerini, duruşlarını ve yönlerini ayarlayarak kötü enerjiyi engellemeyi, iyi enerjinin de içeri kolay geçişini sağlayarak (ying yang) iyi ve kötü enerjileri dengelemek için kullanılır.

feng shui nedir

feng shui nedir

Feng Shui ile uyumlu dekorasyondaki temel amaç evinizde mutluluk, sevinç ve uyum hissi uyandırmaktır. Feng Shui ile dekore edilecek evlerde illa ki bir Zen tipi ev yaratmak gerekli değildir. Burada esas olan enerjiye uyumlu ve daha fazla pozitif ortam oluşturmak amaçlanır.

feng shui dekorasyonu

feng shui dekorasyonu

Feng Shui tarzı dekorasyon önerilerini ve doğru enerji elde etme yollarını takip ederek istediğiniz şekilde enerji oluşturabilirsiniz. Bu tarz ile evinizde eğlenceli, neşeli bir ortam oluşturarak ev ortamınızın daha mutlu bir hale gelmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir