Giyinme Odası Önerileri

Küçük evlerde rastlamak zor olsa da büyük ve çok odalı evlerde yatak odasından ayrı bir oda olarak düzenlenen bu oda, aslında kişinin bireysel zevklerini de yansıtmaktadır. Olabildiğince tek kişinin kullanımına ait olan bu odalar, kimi zaman birden fazla kişinin paylaştığı alanlar da olabilir, bu durumlarda odanın belirli bir bölümünü kendiniz için ayırmanız çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Giyinme odası dekore ederken en çok dikkatli kullanmamız gereken materyallerden birisi de alandır. Alanı olabildiğince iyi kullanmalı ve en verimli hali ile dizayn etmeliyiz. Bu şekilde çok daha geniş giyinme odalarına sahip olabiliriz ve daha fazla çeşit eşyamızı kendimiz için teşhir etme fırsatımız doğacaktır.

Giyinme odasında kullanılacak olan dolapların raydolap olması iyi bir tercih olacaktır. Bununla birlikte olabildiğince çok çekmeceye sahip olması aranan kriterlerden birisi olmalıdır.

Giyinme odasında olabildiğince çok ayna kullanılmalı ve elbise seçimimizde raydolap yüzlerinin aynalı bir biçimde hazırlanması sayesinde bize yardımcı olması sağlanmalıdır.

Eğer daha modern bir görünüm elde etmek istiyorsanız, bu durumda da açık raf görünümünü tercih edebilirsiniz. Bu noktada yeşil renk tonlarını tercih etmek sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Eğer giyinme odanızı uzun süre kullanmak istiyorsanız, unutmamalısınız ki olabildiğince bireysel dekore etmeli ve kendi kişisel zevkleriniz doğrultusunda düzenlemelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir