İç Dekorasyon Trendleri

İç dekorasyonda konfor ve huzur için trendleri takip ederek evinizde çeşitli dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz.. Rahatlık, ev yaşamında öne çıkan en önemli unsurlardan biri… Özellikle salonda, uzun süren sohbet ve oturma saatlerinde bu rahatlığın uzun süreli ve aynı konforda olması bekleniyor.

İç Dekorasyon

İç Dekorasyon

Son yıllarda yastıkların bu işlevine, estetik açıdan mükemmeli yakalamada yardımcı olmak gibi bir görev daha eklendi. Döşemelik kumaşlarda yakalanan çeşitlilik ve modanın sınırsız yolculukları, yastıkların yaşam alanlarına kattığı değerleri daha da artırıyor.

Homteks koleksiyonunda çeşitlendirilen ve her zevke uygun tasarımlar geliştirilen yastıklar; alışkanlıkları da kökünden değiştirebilecek bir estetik güce ulaşıyor. Bu sayfalarda, yastık ve kırlentlerde kullanılan ana renklerde, canlı ve ışıltılı çalışmalara yer verilmiş. Mekanda kullanılan ana objelerde koyu renkler ve tonları hakimken, yastık ve kırlentlerde hem kontrastı hem de ana rengi desteklemeyi öngören dengeli bir seçim yapılmış. Desenler ve işlemeler, görsel keyfi daha da artıran öğeler olarak belirginleşiyor. Farklı kumaş seçenekleri ise durağanlığın önüne geçen bir konsept için yardımcı rolünü üstleniyor.

Solda; klasik ve dömi klasik uygulamalarda sıkça karşılaştığımız renkler dikkat çekiyor. Koltuğun döşemesinde ve perdede, bir yandan klasik tarzın ağırbaşlılığı vurgulanırken, bir yandan da önceki yüzyıllara göndermeler yapan desen çeşitleri ön plana çıkarılıyor.

Bu konseptin ferah ve duygusal görünümünü belirgin seviyeye çekmeyi başaranlar ise özenle seçilerek tasarlanmış kırlent seçenekleri… Böyle iddialı bir rengin üzerinde uygulanacaksa, iki keskin alternatif üzerinde durmakta fayda var. Ya ana renk ile aynı tonlarda bir seçim yapacaksınız ve hareketliliği desenler, işlemeler ve benzeri uygulamalarla elde edeceksiniz, ya da daha açık tonlarda döşemelikler tercih edecek ve fazla süslü sunumlardan kaçınacaksınız. Her iki seçenek de mükemmel sonuç veriyor, ancak mekanda yarattıkları etkiler, doğal olarak birbirinden oldukça farklı…

Açık renk uygulamalarda, kumaş seçeneklerini de çeşitlendirme olasılığınız var. Koyu tonlar üzerinde kumaş farklılıkları fazla etki yaratmasa da, açık tonlarda çeşitli efektler elde etmek mümkün olabiliyor. Yastıkların belirli bölgelerinde uygulanacak şık desen ve aksesuar çalışmaları, bu efektlerin daha da görünür hale gelmesine yardım ediyor.

Yastık ve kırlentlerde, dikkat çeken bir başka unsur ise bir çok farklı döşemelik kumaşı rahatlıkla kaldırabiliyor olmaları… Yüzeyleri küçük olmasına karşın, doğru kombinasyonların bir araya getirilmesi ile vurucu gücünü artıran bu objeler, sayısal çokluk elde edildiğinde daha da çarpıcı atmosferler yaratabiliyor.

Bu noktada üzerinde önemle durulması gereken konu, fazla yastık sayısı tercih edilecekse, dengeli ve düzenli bir sunum oluşmasına dikkat etmek… Bu aşamada aşırıya kaçarsanız, mekanın estetik olmaktan çok, karışık ve düzensiz bir kimlik kazanmasına yol açmanız mümkün…

Homteks koleksiyonunda bir araya getirilen kumaş alternatifleri, belirli bir renk armonisi dikkate alınarak kombine edildiğinde, oldukça şık bir mekan hazırlayabiliyor. Natürel renklerden elde edilen, pastel tonlarla donatılmış bu kreasyonda, kırlentlere uygulanan döşemeliklerin desen çeşitliliği göz yormuyor ve genelin sınırlarını çizen bir kurgu elde edilebiliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir