ikiz bebek odaları

Bu konumuzda ikiz bebek odaları, ikiz bebek beşikleri, ikiz bebek yatakları ve ikiz bebek odas dekorasyonu hakkında bilgiler ileteceğiz.

Ikiz Bebek Yatakları

Ikiz Bebek Yatakları

İkiz bebek odaları konusunda renk seçimi ön plandaydı bizim için. Odalarını inceledikten sonra küçük olduğu içi saklama yöntemlerine başvurduk. Aydınlatmada jotun tercih ettik bu sayede duvarda kullanacağımız yeşil ve beyaz renklerle aydınlık bir atmosfer yaratmış olacaktık. Tasarım için en başta ranzanın daya uygun olduğunu düşünmüş olsak ta ikizlerin yaşları itibariyle küçük bir değişiklikle ranza yerine yatak kullanmaya karar verdik. Tabi yatak için uzun yıllar kullanabilecekleri vikare modeli tercih ettik. Odayı ikizler paylaşacağı için mobilyalar dâhil her şeyi çift almaya çalıştık.

ikizler için beşikler

İkizlerin giyinme sorununu ise trofast üniteleri ikiye bölerek çözdük. Ayrıca ikizlerin ortak kullanabilmesi için çekmece ve raflar da onlara göre tasarlandı. Oda küçük olduğu için ufak tefek eşyalarını saklayabilmeleri için yatak altlarına nöje kutular ekledik. Arada kızların ders çalışabilmesi için boşluk bıraktık. Buraya ise çalışma masası Duktig pişirme setleri, Mala boya ve fırça setleri koyuldu. Eşyaların saklayabilmeleri için duvara da trofast üniteleri koyduk öncelikle odanın temel eşyalarını yerleştirdikten sonra renkli aydınlatmalarla odayı aydınlatıp süsledik. Son olarak ta ikizler için oyuncaklarla oda tamamlanmış oldu.

Aydınlatma için pembe ve beyaz Smila blomma duvar aydınlatmalarını seçtik. Bu şekilde oda ferah ve aydınlık oldu.Bu aydınlatmanın fiyatı ise;
Smila Blomma aydınlatma: 14,95 YTL.

Yatakların arasına çocukların sıkıldığı zaman vakit geçirebilecekleri ve oynayacakları kadar bir boşluk bıraktık. Bu boşluğa çalışma masası da ekledik.
Latt masa ve 2 sandalye: 39,95 YTL.

Duvara eklenen trofaslar saklama problemini çözümledi ayrıca duvarlar renklendirildi.

Duvarlar için ikizlere renk isteklerini sorduk fakat özel bir tercihleri olmadığından odayı aydınlatmak amacıyla açık renkler kullandık

Cıvıl cıvıl nevresimler
nevresim içinse hayvan desenli cıvıl cıvıl renkler seçtik. Barnslig Rand nevresim takımı: 44,95 YTL.
Len çarşaf: 17,95 YTL.

ikiz bebek odaları için yatak seçerken
Oda dar olduğundan ranza kullanmak odayı daha rahat bir şekilde kullanmalarını sağlayacaktı fakat ikizler daha 4 yaşında olduğundan yatak seçtik ve çabuk büyüyeceklerini göz önünde bulundurarak yatakları vikare model seçtik bu model kıvrılarak büyüyebiliyor. Vikare yatak: 239 YTL.

Dolaba ayna yerleştirdik
Dolapların içinde Sorli aynaları kullandık.
Sorli ayna: (4 adet) 9,95 YTL.

Oda sahibinin yorumu
“Kızlarımın odası artık çok daha kullanışlı.Evin mükemmel tasarımı sayesinde kızlarım artık kendi işlerini görebilecek şansa sahipler ayrıca yatağın büyüyor olması çok avantajlı. Teşekkürler IKEA ve Evim dergisi.”

ikiz bebek beşikleri

ikiz bebek beşikleri

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir