Kare salon dekorasyonu

Kare salonlar dikdörtgen salonlara göre koltuk ve diğer aksesuarların yerleştirilmesi daha zor yerler olarak bilinir. Bu konuda uzmanlar salona giriş kapısının çok önemli olduğunu belirtmişlerdir.

kare salon

kare salon

Eğer salona giriş kapısı salonun tam ortasına açılıyor ise sol tarafa oturma takımını sağ tarafa yemek takımını almalısınız. Bu anlamda güneşin en güçlü geldiği yere oturma grubunu koymak da önemlidir. Mutfağın yakın olduğu cepheye yemek masasını koymak da misafirlerinize yemek taşırken size kolaylık olacaktır.

Kare salonlarda en büyük sorun geniş üçlü veya ikili koltukların kullanılamamasıdır. Uzmanlar eğer eski evinizden taşıdığınız uzun üçlü koltuklarınız varsa bu koltukları salon kapısından girer girmez sağa ve sola yerleştirmeyi önermektedir. 2 li bir koltuk yerine 2 adet karşılıklı tekli koymak da salonunuzu genişletecektir.

kare salon nasıl döşenir

kare salon nasıl döşenir

Ortaya ufak bir sehpa konulması alanı genişletecektir. Puf un kare olması çok önemlidir. Sehpanın hemen yanı başına bir yüksek puf konulmalıdır. Bu pufun arkası yükseltilebilir biçimde alınması size ekstra bir koltuk kazandıracaktır. Ayrıca yemek masasının yuvarlak olması da önemli bir ayrıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir