Kış aylarında ev dekorasyonu

Kış aylarında havanın çoğu zaman kapalı olması, günlerin çok kısa olması ve çeşitli yağış türleriyle beraber soğukların başlaması insan ruhu üzerinde olumsuz etki yapabilir. Sabahları uyandığımızda kapalı bir hava ile karşılaşmak, hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle evde çok fazla vakit geçirmek depresif bir ruh haline neden olabilir. Bu durumu evinizi doğru şekilde dekore ederek önleyebilirsiniz.

kış aylarında dekorasyon

kış aylarında dekorasyon

Kış aylarında güneş ışığı engellenmesiyle evinizin içi alacakaranlık görünür. Dekorasyon işlemine evin ışık düzenini değiştirerek başlamak yerinde olacaktır. Odanızın görünümünü ısıtacak küçük ve şık led ışıkları kullanabilirsiniz. Işığın gözünüzü rahatsız etmemesine özen gösterin.

kış aylarında dekorasyon

kış aylarında dekorasyon

Full spekrumlu led ışıklar güneş ışığına yakın bir ışık olduğundan, güneş ışığının yetersiz olduğu kış günlerinde kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Beyaz ışıklı ampullerin evini farklı köşelerinde kullanılması ruh haliniz üzerinde olumlu etki yapacaktır. Ayrıca bu ampuller düşük enerji tüketimi yaptığı için aile bütçesine katkıda bulunmanızı sağlayacaktır.

kış aylarında dekorasyon

kış aylarında dekorasyon

Evinizde yapabileceğiniz bir diğer değişiklik mobilyaların renkleridir. Sarı, mor, kırmızı ve turuncu renkler sıcak renklerdir. Uyarıcı etkiye sahiptirler. Mobilyaların rengini bu ve benzeri uyarıcı renklerle değiştirerek kendinize pozitif enerji sağlayabilirsiniz.

Tüm bu değişikliklerin yanında kışın kapalı kalan evin güzel kokularla dolmasını sağlayabilirsiniz. Evde çiçek yetiştirerek hem hoş bir görünüm hem de hoş bir koku yakalanabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir