Kişiliğe Göre Ev Döşemesi

Ev içindeki her bölüm o bölümü kullanan insanların tarzına uygun dekore edilmelidir.. Koleksiyon; tasarım odaklı üretim anlayışını her geçen gün bir adım daha ileri götürüyor. Markanın gerek evlerde, gerek ofislerde, gerekse toplu kullanıma açık yerlerde oluşturduğu konseptler, ayrıcalıklı bir yaşam alanı düşleyenlere sesleniyor.

Kişisel Dekorasyon

Kişisel Dekorasyon

Ikaros adıyla modelleşen ve Koleksiyon ürün gamında yerini alan bu tasarım, oldukça eğlenceli ve bir o kadar da sade ve etkileyici formu ile dikkat çekici… Geniş kanepenin ve tekli koltukların kol ve sırt bölümleri, modern mekanlar için belirgin detaylar oluşturuyor. Tasarımın iki tekli koltuğu, istendiğinde bir arada kullanılabiliyor. Keskin hatlar, çarpıcı renk ve fonksiyonel özellikler; Ikaros’un güçlü formuna katkı sağlayan unsurlar arasında…

Koleksiyon’un ayrıntılarla daha da konforlu hale getirdiği ev yaşamında, ana dekorasyon objeleri kadar, yardımcı ürünler de özenle ele alınmış. Buna en iyi örneklerden biri olarak gösterebileceğimiz Bruegel duvar ünitesi; sadece raf formu ile oluşturulan ve bu yalınlıktan güç alarak öne çıkan bir çalışma… Model; salonda sergilenmesi arzulanan aksesuarlar ve el altında olması istenen kitaplar için oldukça geniş bir alan sunmayı başarıyor. Bununla birlikte, farklı ölçülerde TV ünitelerinin de rahatlıkla konumlandırılabilmesi için özel bir bölme de oluşturulmuş.

Medya modüllerinin de TV ile yakın merkezli yerleştirilmesine olanak veren bir düzen sergileyen Bruegel’de monoton raf sistemine çok şık dokunuşlarla hareketlilikler kazandırılmış. Renkli camla separe edilen bölüm, iki uçtan açıklık bırakarak kullanılan sırt kısmı, bu hareketliliğe birkaç örnek…

Evinde günün kalan işlerini keyifle bitirmek isteyenler için tasarlanan Nabu çalışma masası da Koleksiyon’un ayrıcalıklı ve elit çalışmalarından biri konumunda bulunuyor. Bu şık tasarımda kaplama özellikle dikkat çekici… Eskitilmiş ahşap ve bu ahşap alanda tercih edilen renk, ürüne antik çağlardan kalma hissini kazandırmış. Alın bölgesinde yer verilen çivi yazısı motifler, bu etkiyi daha da kalıcı hale getiriyor.

Geniş çalışma alanının yanı sıra, iç bölümde işlevsel bir raf sistemine de yer verilmiş. Bu raf sisteminde ihtiyaç duyulacak malzemeleri saklamak için özel bölmeler kurgulanmış. Tasarımın kontrast renkte ahşap ayakları, Nabu’nun çağlar öncesinden gelip, çağlar sonrasına uzanacak çizgisini tamamlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir