Kitaplık modelleri 2011

Evlerde kitaplıklar sadece kitaplarınızı koymak için değil artık dekorasyonun önemli bir parçası olduğu için de büyük önem kazanmış durumda. Evin genel uyumu ile harika dekoratif öğeler halini alan kitaplıklar, okuduğunuz kitapları iyi sergilemesi ile de misafirlerinize sizin hakkınızda önemli bilgiler verebilir.

Kitaplık modelleri 2011

Kitaplık modelleri 2011

Uzmanlar kitaplık seçerken dikkat edilmesini gereken bir çok yön olduğuna dikkat çekmektedirler. Bunlardan biri yaptığınız işe göre seçtiğiniz kitapların boyutudur.

Resim gibi görsel sanatlarla uğraşanların ilgilendiği kitaplar genellikle fotoğraf içeren büyük kalıplı kitaplardır. Bu tip kitapların kitaplığın dışına taşması hem kötü bir görüntü olacak hem de kitaplarınıza geçerken dokunanlar olursa zarara uğratacaktır.

En büyük kitapların boyu, yüksekliği ve derinliği ölçülmeli , kitaplık rafları buna göre seçilmelidir.Uzun kitaplar için kitaplığın en üst rafları daha derin yaptırılabilir.

Kitaplığı yaptıracağınız maddenin tipi de bir diğer önemli konudur. Kitaplığın yapı maddesi seçilirken sedir, ceviz, iroko, maun gibi koyu renkli ağaçların çam, huş, akçaağaç gibi açık renkli ağaçlardan daha dayanıklı olduğu fakat kitapların genel olarak açık renk kapaklarla basıldığı gözden kaçırılmaması gereken bir detaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir