Kolay Dekore Önerileri

Desenler, yaşadığımız yerleri göz alıcı yapmanın ve onlara farklı bir hava katmanın en iyi yolu. Desenleri kullanarak evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Kolay Dekorasyon Önerileri

Kolay Dekorasyon Önerileri

Desenlerin ön planda bulunduğu bir ortamda stili
Gözlerken düşünceğiniz tek şey bulunduğunuz ortamda nasıl bir atmosfer istediğiniz. Sakinlik ve rahtlıkmı? veya küçük detayların kombinasyonlarımı hoşunuza gider. İşte Cevabınıza göre uygulayacağınız adımlar:

Birinci Adım: Evinizin Duvarları

Duvar ve tavanları desenlerle dikkat çekici yapmak adına alçı, boya ve duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Tabi tavanların yüksekliğini göz ardı etmeden kararınızı verin. Tavanızın boyu çok yüksekse koyu renk tonlar kullanarak tavanı daha uygun gösterebilirsiniz.

Duvar ve tavanda bir detayı özellikle belirtmek isterseniz zıt renkler kullanabilir böylece o detayı vurgulamış olursunuz.

İkinci Adım: Evin Yer döşemeleri

Duvarlarınızı istediğiniz şekle soktuktan sonra artık işin geri kalan ksımına ikinci adımına geçebilirsiniz. Taş, seramik, duvardan duvara halı gibi çok sayıda yer döşemesi alternatifi bulunmakta. Ayrıca hepsi ayrı ayrı desen seçenekleride içermekte.

Üçüncü Adım: Salon ve Diğer Odalardaki Mobilya ve perdeler

Kanepe ve sandalyelerinizin döşemelerinde kullandığınız desenler gibi , perdelerinizinde hangi desen çeşitlerine karar vermek önemli. Doğal çizgilerden meydana gelen bir desen çeşitimi? Veyahut çiçekli ve puantiyeli desenlerin birliktemi görmek istersiniz?

Dördüncü Adım: Aksesuarlar

Dekorasyon tama artık işin enkolay kısmına geldi sıra “aksesuarlar”. Bir resim, halı veya kilim, abajur ya da basit bir çini bazen bulunduğunuz ortamın havasını bir anda değiştirebilir. Aksesuarların desen dillerini bilmek mekanınızda oluşturmak istediğiniz atmosferi yaratmak için size kolaylık sağlayacaktır .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir