Küçük Ev Dekorasyonları

Hemen hemen herkesin sorunu olan Küçük Ev Sorunu aslında çözülmeyecek bir problem   değildir.Yaşanan en büyük problemlerden biride çocukların arasındaki oda problemidir. Sizinde elinizden gelen bir şey olmadığı için bu konuda çaresiz kalırsınız.Ancak artık bu kavgaların yaşanmasına engelleye olabilecek yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Küçük yaşlarda çocuklar arasında kavgalar hat safhaya çıkar.Çünkü küçük mekanlara  farklı karakterlede çocukları koyarsanız ikiside kendi istekleri doğrultusunda hareket etmek isteyeceklerdir.Hele ki çocukların biri kız biri erkek ise ikisininde çeşitli oyun,giyisi gibi ihtiyaçlarına özel alanlar ayırmanız gerekmektedir. Bunla beraber kardeşler istedikleri zaman çok iyi geçinirler istedikleri zamanda bir an içinde ortalığı karıştırabilecek kadar sorun yaratabilirler.

küçük ev dekorasyonu modelleri

Ancak onlarında haklı oldukları nokta belkide farklı karakterlere sahip olduklarından ve hep beraber olmak zorunda kaldıklarından dolayı, yalnız kalma isteği doğabilir.Bu sorunları halletmek kolay olmadığından ve evinizde de farklı oda bulunmadığından sahip olduğunuz yeri akıllıca bölerek bu soruna çözüm bulmuş olursunuz. Ancak burada önünüze önemli bir problem daha çıkıyor.Hangi alanı kime ve nasıl vereceğim.

Bunları çözmek için çocukların isteklerini bir liste haline getirin.İlk önce çocuklarınızın temel ihtiyaçlarını karşılayacak alanlara öncelik verin.Bu ihtiyaçlar ders çalışma,giyinme,uyku,televizyon,oyuncaklardır.Çocuklarınızın alanlarını belirlerken kızlar için pembe ve tonları erkekler içinse mavi gibi kapalı tonları seçmeye özen gösterin.

Odanın sınırlarını dolaplar veya, yüksek olarak yerleştirilmiş kitaplıklarla belirleyebilirsiniz.Mobilya seçimi yaparken mevcut alanı en iyi şekilde kullanmaya çalışın.Yatak seçimi yaparken çocuklarınızın rahat edip,eğlenebileceği alanlar oluşturun.Yatağı ranza türünde alırsanız yer bakımından çok büyük tasarruf etmiş olursunuz.Çocuklar ranza vb. yataklarda oynamayı merdivenlerinden inip çıkmayı severler.Odada her yerin en verimli şekilde kullanımına dikkat edilmesi için çeşitli önlemler almanız gerekir.Kapıların arkasına kitaplar,oyuncakları koymak için çeşitli raflar ekleyebilirsiniz.Çocukların en büyük ihtiyacı olan oyuncaklar odada çok büyük yer kapladığından dolayı bu soruna çözüm bulmak için oyuncak sepetleri kullanmak  odanın daha derli toplu olmasını sağlayacaktır.

One comment

  • iç tasarım ve dekarasyonlarınızı çok beğeniyorum.ve beğendiğim renkleri uygulamak istiyorum ama bu konuda herhangi bir açıklama göremiyorum.Duvarlarda şu renk kullanılmıştır ya da kapılarda şu renk kullanılmıştır diye yazılırsa daha memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir