Küçük oda dekorasyonu önerileri

Modern şehir yaşamı bizi dar alanlara kapatıyor olsa da içimizdeki özgürlük ruhu daha geniş alanlara sahip olma isteğimizi artırarak sürdürüyor. İşte bu yüzden dar alanları iyi değerlendirmeli ve olabildiğince geniş bir görünüm sağlamalıyız. Aksi takdirde içimizdeki özgürlüğü bastırmaya çalışacak ve odalarımızdan zamanla sıkılmaya başlayacağız.

küçük oda dekorasyonu

küçük oda dekorasyonu

Küçük odalarda en temel olan faktör derinlik sağlamak olmalıdır. Aynalar bu konuda en doğru çözümlerden birisidir. Karşılıklı olarak kullanacağımız aynalar görüntü oluşumunu sonsuza taşıyacak ve bu da odamızda bir derinlik oluşmasına yardımcı olacaktır.

Küçük odalarda mobilya boyutları büyük önem taşır. Odamız küçük olduğu için küçük boyutlu minimal mobilyaları tercih etmeliyiz. Gereksiz mobilya aksesuarlarını almaktan uzak durmalıyız.

küçük odalar

küçük odalar

Aynı zamanda mobilya seçiminde L koltuk modellerine öncelik vermemizde fayda var.. Köşe boşluklarını çok iyi değerlendiren ve kiriş boşluğuna izin vermeyen L koltuk modelleri, aynı zamanda modern bir görünüme sahip olması sebebiyle küçük odalarda sıkça tercih edilmektedir.

Küçük odalarda koyu renklerin yerine açık ve canlı renkler tercih edilmelidir. Böylece odalarımızı daha yaşanılabilir alanlar haline getirebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir