Merdivenler hakkında bilmeniz gerekenler

Merdivenler evin dekorasyonunun en önemli parçalarından biridir. Çok estetik olarak yapılmış merdivenler mobilyalar ile iyi domine edildi ise muhteşem bir görüntü sağlar. Öncelikle merdivenlerin evin içi veya dışı olarak ikiye ayrılması gerekir. Ev içi merdivenlerin kaymaz mobilyadan yapılması çok önemlidir. Özellikle çocuklar merdivenleri koşarak inip ve çıktıkları için çok fazla düşme tehlikesi yaşarlar.

Merdivenden düşmek başka bir yerden düşmeye benzemez. Çoğunlukla yaralanmalara sebep olur. Bu neden ile kaymaz mobilyadan olması ilk tercihimiz olmalıdır. Merdivenin yükseklik ayarı da iyi yapılmalıdır. Çok dik merdivenler gün içinde çok sık inip çıkanları yorar. Bu neden ile çok da tercih edilmez. Daha yatay merdivenler de evin içinde yer işgal ettiklerinden pek sıcak bakılmaz.

Bu konuda dekorasyon uzmanlarınız evinizin konumuna göre merdiven yapımını belirlemelidir. Tek basamaklı merdiven kullanımından özellikle kaçınmanızı öneririm. Çünkü yaşlılar ve çocuklar ciddi anlamda zorlanacaklardır. Eğer yaşlı ve çocuklu evde yaşıyor iseniz bu tavsiyemizi mutlaka dikkate alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir