Minimalist Cafe Dekarasyonu

Son yıllarda sosyal faaliyet alanında büyük gelişmeler yaşanan ülkemizde cafe sektöründe de büyük gelişmeler yaşandı. Hatta öyleki cafe sektörü alt gruplara dahi ayrıldı. Bu ayrılış müşteri kitlesine göre yapıldı. Örneğin iş hayatının yoğun olduğu yerle gençlerin yoğunlıkta bulunduğu cafelerin dekarasyonları ve işleyişlerinde gözle görülür değişiklikler var. Bu nedenlerle cafe dekarasyonu büyük önem arz ediyor.

Öncelikli olarak minimalist cafe dekarasyonunda bilmemiz gereken şey müşteri kitlemiz. Müşteri kitlemiz kime hitap ediyorsa cafemizin dekarasyonuda ona göre olmalıdır.

Eğer cafemizin müşteri kitlesini belirlediysek minimalist cafe dekarasyonunu nasıl yapacağımız ortaya yavaş yavaş çıkacaktır. Eğer cafemiz genç yaş grubuna hitap ediyorsa;

Gençlere hitap eden bir cafe açmayı düşünüyorsanız, cafe dekarasyonunuzda öncelikle karar vermeniz gereken şeyler renktir. Gençler için açacağınız bir mekanda ya çok açık cıvıl cıvıl diye tabir ettiğimiz renleri kullanacaksınız yada tam tersi siyah ve beyazağırlıklı resnkleri kullanmanızda fayda vardır. Örneğin yan resimde daha renli bir cafe dekarasyonunuz olmasını istiyorsanız çizim olarak görebilirsiniz.

Ayrıca cafe dekarasyonunuzun renklerinin daha ağır olmasını istiyorsanızda yan resimdeki çizim sizin aklınızda bir fikir oluşturacaktır kanımca.

Gelelim iş dünyası veya yaş itibariyle biraz daha orta yaşa hitap eden cafe dekarasyonuna. Bu tip cafe dekarsyonu yapacağınız yerlerde renk uyumları ve iç aksesDuvarların daha itibarlı renkler ve ya daha kaliteli malzeme olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin kahverengi tonlar kullanılıp ışıklandırma ve aksesuar iyi bir şekilde yapılırsa cafe dekarasyonunuz tam da müşterinize hitap eder şekilde olacaktır eminim.

Birinci örnek resim olarak göstereceğim resimde gördüğünüz gibi

yeşil ve kahve tonları iyi malzemelerle işlenmiş şekilde.

Son olarak yan resimde ise daha hafif tonların kullanıldığı fakat her haliyle göze hitap eden bir cafe dekarasyonunu göstereceğim.

Cafe dekarsyonlarınızı bu hususlara göre tasarlarsanız göreceksiniz müşteri kitleleriniz, hitmetinizin de iyi olmasıyla nasıl memnun olacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir