Nasıl Dekore Edebiliriz?

Dekorasyon, sadecee mobilyalardan oluşan bir çerçevede değildir. Sonu ve sınırı asla olmayan dekorasyon, aslında tamamen hayal gücünüzle alakalıdır. Eşyalarınızın bütününü kapsar ve mekanınıza koymuş olduğunuz her eşya dekorasyon ürünü olarak kabul edilmektedir.

Dekorasyonun parçaları ufak bir biblo ya da minik bir mumluk, şamdan ve ya bir resim çerçevesi dahi olabilmektedir. Bu tamamen mekandaki bütünlükle alakalı bir durumdur.

Elbette mekanınızda kullanmış olduğunuz her eşyada görsellik, estetik olmak zorundadır. Ancak bunun yanı sıra işlevselliğini de ön planda olması lazım. Dekoratif ürünler sadece görsellikten çok günümüz tasarımında kullanışlı ve şık ürünler de olmaktadırlar. Bu tasarımcıların hayal dünyalarından ve sorunlara çözüm arayışlarından çıkmıştır.

dekorasyon çalışmaları

Kişilerin yaratıcılığı da dekorasyonun anahtarıdır. Asla bir mekan mobilyalar ya da bir kaç tabloyla, bibloyla sınrlandırılamaz.  Masamız ve ya kitaplığımız da dekorasyonumuzun bir parçasıdır ancak üzerindeki kitaplar, eşyalar ve bunları nasıl dizdiğiniz dekorasyonu oluşturmaktadır. Peki neyi nasıl koymamız gerektiğini biliyor muyuz? Dekoratif ürünlerimizi nasıl göstermemiz gerektiği hakkında bir bilgimiz var mı?

Şu bir gerçek ki, yaratıcılığınızı ne kadar sınırsız bir şekilde kullanmaya çalışırsanız o kadar iyi olur sizin için de. Çünkü, yaratıcılık demek, hayal gücünüzü sonuna kadar kullanmak demek. Bazen çok basit ufak eşyalardan bile hayal gücünüz sayesinde dekoratif tasarımlar elde edebilirsiniz.

Ne kadar düzenli olursanız olun, eşyalarınızı kolay ulaşamayacağınız yerlere koymak dekorasyon hatarından birisidir. Bunun yerine pratik ve kullanışlı ürünlerle aşyalarınızı daha ulaşılır yerlerde dekore edebilirsiniz. Bunun için inanın çok fazla bilgi ve ya beceriye gerek yok. Sadece hayl gücü, hepsi bu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir