Pastane Dekorasyonu

düğün pastasıDekorasyon konusunun en çok önem arz ettiği konulardan ve yapı yerlerinden birisi de pastanelerdır. Pastanelerin dekorasyonu hitap ettiği kişi kitlesi, yeri ve pastanenin menüsüne göre değişebilir. Ayrıca kullanılacak renkler belki komik gelebilir fakat iştah açma yahut kapamaya kadar yol açabilir. Bu yüzden uzaman bir iç mimar yardımı alınmasında büyük faydalar vardır. Çünkü büyük ve orta işletme bir pastanelerde uzman yardımı şarttır.

Fakat küçük bir işletmeyseniz ve minimal bir pastane dekorasyonu düşünüyorsanız önerilerime dikkat kesilmenizde fayda görüyorum.

Pastane dekorasyonunda müşteri kitleniz eğer genç bir kitle ve pastane açtığınız yer de maddi beklentileri iyi karşılayabilen bir yer ise maddi harcamalarınızı sınırlandırmayarak en kaliteli dekarsyonu yapmanız mümkün. Cıvık cıvık renkler, cezbedici aksesuarlar ve iyi bir mobilya ile pastane dekorunu halletmiş olursunuz. Eğer müsteri kitleniz iş dünyası veya daha resmi bir yer olacaksa da gençlere hitap eden yer için yaptığınız dekarasyonun tam tersini yapabilirsiniz.

Pastane dekarasyonunda bir diğer çok ama çok önemli husus ise menünüze göre dekarasyonunuzu yapmanızdır. Örneğin yöresel bir tatlı kültürünü pastanenizde hizmet olarak vermeyi planlıyorsanız dekorunuzu da ona göre yapmalısınız. Veya bir dondurma satıcısı iseniz daha farklı. Yöresel yemeklerin yendiği bir pastane dekorununda mutlaka mühim olan şey, o yöresel yerdeki her hangi bir mobilya yahut aksesuarın belirgin bir şekilde sizin pastanenizde de hissedilmesi gerekir.

Pastane dekorasyonunda bir diğer husus pastanenizin bulunduğu cenaha göre yapılan pastane dekorudur. Örneğin bir Üniversite kampüsündeki pastane ile nişantaşı veya taksimdeki pastane dekorunun aynı olmaması gibi. Bu ayrıntıya iyi dikkat ederek pastanenizin dekorunu yapabilirsiniz.

Mado, Motta, Güllüoğlu, Damak Pastanesi gibi pastaneler örnek dekorasyon sahibi pastanelerdir.

Konumuzun sonunda size örnek düğün pastası resmi sunuyoruz:

Düğün pastası

Düğün pastası

Damak Pastanesi Mecidiyeköy

Telefon: 0212 274 63 79

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir