Renkli dekorasyon modelleri

Hayatımıza anlam katan renkler vardır. Hayatımızda saflığı temizliği beyaz renkle ifade ederken özgürlüğü mutluluğu mavi renkle anlatırız. Renkler hayatımıza bu kadar girmiş iken konu kişinin estetik algılaması olunca dekorasyonda renk konusunda payına düşeni almıştır. Renklerin insan psikolojisine olumlu ve olumsuz etkiler bıraktığı tüm insanlarca bilinmektedir.

renkli dekorasyon modelleri

renkli dekorasyon modelleri

Evimizin dekorasyonu yapılırken de renk seçimi her zaman kafalarda soru işareti olmuştur.

Duvarları simsiyah bir yatak odasında huzurlu ve mutlu bir uyku çekmeniz mümkün değildir. Çünkü siyah insana matem üzüntü veren bir renktir. Mezarlara ölü ziyaretlerine giderken siyah renginin seçilmesinde verdiği bu matem duygusu yatmaktadır.

renkli dekorasyon modelleri

renkli dekorasyon modelleri

Beyaz her zaman saflığı temizliği temsil ettiği düşünülürse banyo ve mutfak dekorasyonunda beyaz kullanılabilecek bir renk olarak gözümüze çarpmaktadır.

Çocuğumuza mutlu huzurlu ve özgür olduğunu hissettirecek bir çocuk odası düşünüyorsak açık mavi renk tüm bu ihtiyaçlara cevap verecektir.

Derler ya renklerin dili vardır. Evinizi ne kadar estetik döşerseniz döşeyin mutlaka döşeme sırasında renkleri de göz önüne alarak seçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir