Romantik Mekan Dekore Etmek

Pembe renginin okadar çok tonu varki kullanılan… canlı tonları, pastel tonları… Ve bunların da çeşit çeşit isimleri var… Toz pembe, çingene pembesi, şeftali pembesi, gül pembesi diye pembeler böyle sıralanıyor…

Romantik Mekan Dekorasyonu

Romantik Mekan Dekorasyonu

Peki, dekorasyonda hangi pembe, hangi mekan için daha uygun? Nasıl bir tarz yakalamak istiyorsunuz önce buna karar verin ve daha sonra mekan içinde kullanacağınız pembenin tonunu seçin.

Pembe her dekorasyon stilinde kendisine yer buluyor. Örneğin gül pembesi, şeftali pembesi tonları ortama romantik bir hava katıyor. Çingene pembesi ya da toz pembe ise bebek ve kız çocuk odalarını renklendiriyor. Pembe kullanmayı seviyorsanız kendinizi sınırlandırmanıza gerek yok, her mekana uygun bir pembe tonu mutlaka bulacaksınız.


Desende pembe kullanımı
Desenli kumaşlarınızda tercihiniz pembeyse çok fazla seçeneğe sahipsiniz. Çiçekliler, modern desenler, damasklar, kelebekler ya da patchwork motifler ve çizgililer… Seçiminiz hangisi olursa olsun pembe her zaman zarif ve romantik. Ayrıca birkaç deseni bir arada kullanarak daha eklektik bir tarz da yakalayabilirsiniz. Ancak çok aşırıya kaçmamaya özen gösterin, pembeler içinde boğulabilirsiniz. Eğer desen kullanırken tereddüt ediyorsanız çizgili ve kareli kumaşları tercih ederek olası bir karmaşayı da önlemiş olursunuz.

Pratik seçimler için
İlle de pembe ve tonlarını kullanmak istiyorsunuz ama neyi nereye koyayım bilemedim mi diyosunuz. Bir karton alın ve üzerine istediklerinizi dekore edin, daha kolay seçim yapacağınızı göreceksiniz.

Modern pembe
Kullanacağınız pembe tonunu seçerken çok dikkatli olmalısınız. Aksi halde soğuk, baskın ve yorucu ortamlar yaratabilirsiniz.
Pembenin tonuyla oynayabilir, gölge oyunları yapabilirsiniz. Ama bunları yaparken de hangi dekorasyon ürününde kullanacağınızı göz önüne almalısınız.

Desenleri karıştırmak
Üç ana desenden fazlasını tercih etmeyin. Örneğin çiçekliler, çizgililer ve ekoseliler. Desen seçimlerinizi perde ve döşemelerinize uygulamadan önce kırlent ve örtülerinizde denemeniz olası sorunları ortadan kaldırır.


Farklı pembeler, farklı etkiler…
Doğanın en romantik renklerinden biri olan pembe, kullanıldığı ortama aynı zamanda taze ve rahatlatıcı bir hava da kazandırıyor. Farklı tonlamalarla farklı tarzlar yakalayabileceğiniz pembe için sizin seçiminiz hangisi?

· Oturma odanızın havasını yumuşatmak için bebek pembesi, süt beyazı ve pastel tonları bir arada kullanabilirsiniz.

· Göz alıcı bir yatak odası için duvarlarınızda inci pembesi ve duman grisini, parlak yüzeyli mobilyaları ve ışıltılı aksesuarları tercih edebilirsiniz.

· Pembe, babyonuzda da güzelliğini hissettirecektir. Duvar seramiklerini açık tonlarda ve dekorasyonu daha parlak tonlarda yapabilirsiniz.

· Balkonlarınız için ise pembeye biraz kırmızı katın. Hoş ve canlı bir görünüm elde edeceksiniz.

· Mutfağınıza gelelim. Pastel pembe tonlarına açık mavi, turuncu, limon yeşili ekleyerek eğlenceli ve canlı bir mutfak yaratabilirsiniz.Bahçede pembe keyif

Pembe, yeşil ile çok uyumlu bir renktir. Bahçenizdeki kanapenizde, minderlerinizde, sandalye kılıflarınızda pembe desenleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz, çok şık ve tatlı duracaktır.


Romantik Dekorasyon

Romantik Dekorasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir