Salon, Oturma ve Dinlenme Odası Dekorasyonu

Dekorasyon anlayışımız değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Gün olmuyor ki dekorasyon anlayışımıza yeni bir şeyler eklensin, ön yargılar kırılmasın.

Biz ev sahiplerinin kişisel zevklerinin değil de misafir nasıl beğenir kaygısının ön planda olduğu salonlarımız ve salon takımı dekorasyonlarımız, yerini artık bizim keyfimize göre düzenleyebileceğimiz dinleme odası dekorasyonlarına bırakıyor.

Özellikle kendi kişisel zevklerimizin hakim olduğu ve adı da üzerinde rahatladığımız alanlar olan dinlenme odaları, günlük aktivitelerimizin birçoğunu gerçekleştirebileceğimiz alanlar halini alıyor.

Gençler için pembe ve gri renkler ön planda iken; genel anlamda ahşap yine popularitesini yitirmemiş gibi görünüyor. Doğallığı ve zerafeti bünyesinde barındıran ahşap malzemeler birçok alanda kullanıldığı gibi burada da kullanılabiliyor.

Villa tarzı evlerde villa dekorasyon içerisinde özellikle yer verilen dinlenme odası dekorasyon çalışmasında şömine ilk göze çarpanlar arasında diyebiliriz. Şömine üzerinde ortamın atmosferini değiştirecek nitelikte diyebiliriz.

Dinleme odası dekorasyonlarında dikkat edilen noktalardan bir diğeri de doğaya duyulan özlem ve bu özlemin mobilyalar üzerine yansıtılması. Özellikle küreselleşen dünyada doğa ile iç içe bir yaşam özlemi insanları dekorasyonlarında doğadan etkilenmeye sürüklüyor. Hal böyle olunca da eskitilmiş görünümlü mobilyalar, doğadan yansıma dekoratif ögeler odanın ambiyansını değiştiriyor.

Dinlenme odalarının yer dekorasyonlarında ise köklü bir değişim göze çarpıyor. Geçmişin favorisi haline gelen boydan boya halıfleks’ler artık yerini özel yer parkelerine bıraktı. Ahşap rabıta kullanımı bu konuda oldukça fazla. Ahşap zemin üzerine yine doğallığı bozmamak adına el dokuması yer yer kullanılan minik püsküllü el dokuması halılar revaşta…

Kısacası doğal olmaya çalıştığımız ve kendimizi rahat hissetmek istediğimiz dinlenme odası, salon ve oturma odası dekorasyonlarında kişisel zevklerimiz ön plana çıkıyor. Ve bu kişisel zevklerde doğal şeyler genellikle ön planda yer alıyor.

Salon, Oturma ve Dinlenme Odası

Salon, Oturma ve Dinlenme Odası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir