Size özel şık perdeler

Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri de perdelerdir. Şık perdeler ile kombine edilmiş evler son derece güzel bir görüntü sağlar. Eskiden evlerde perde seçimi çok daha fazla önemsenirdi. Hatta mobilyalar alınmadan önce perdeler alınır mobilyalar ona göre seçilirdi. Günümüzde yüksek katlı binaların yapılması ile perdeler birçok inşaatta kullanılmamaktadır.

Bunun yerine başka seçenekler konur. Fakat şu bilinmelidir ki perde sadece dışarıdan içerisinin görülmesini engellemek adına yapılmaz. Perde ev dekorasyonunun önemli bir detayıdır. Bir nevi dekorasyonun en önemli ayağıdır. Perde seçiminde odanız küçük ise mobilyalarınıza uyum sağlayacak renk tonlarından perde seçmenizi öneririm.

Çünkü küçük mekanlarda mobilya ile uyum sağlanamaz ise renk karmaşası bizi boğar. Bunun için renk uyumuna özen gösterin. Perdelerin üst tarafında ki işlemelerin de sade olması evinize hoş bir sadelik katacaktır. Perde kumaşları açık renklerde olabileceği gibi çok parlak kumaşlarda seçilebilir. Parlak ve canlı kumaş odanın içine aydınlık verir. Saten türü parlak kumaşlar bu ihtiyacını giderir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir