Toplu Bir Ev Yaratmanın Yolları

Bir evi dağıtmak son derece kolaydır ancak toparlaması öyle zor gelir ki. Ortalıkta duran kıyafetler, oraya buraya dağılmış eşyalar, yıkanacak kıyafetler ve daha niceleri…

Bir çok bayan, gününün çoğunu evde dağılmış olan eşyaları toparlamakla geçirir. Hatta çalışan bir bayan için dağınık bir evi toplamak daha da zordur. Tek vakitleri olan gün pazardır ve bu bir günlük izinlerini ev işlerine, dağınıklıkları toplamaya ayırmak gerçekten işkence gibi olmalı.

Uzmanlar, bu soruna çözüm aramakla başlamışlar işe ve dağınık bir evi toplamanın en kolay yolunun öncelikle dağılmayacak bir evden geçtiğini bulmuşlar. Yani işe en baştan, kaynaktan müdahale etmek gerek.

İlk olarak, evde dağılacak, ortalığı savaş alanına çevirecek fazla eşya bulundurmamalısınız. Küçük biblolar, süs eşyaları, size hep fazlalık olarak geri dönecektir. Eğer, günlük planlarınız devamlı surette aksıyorsa, bu zamanla evinizin daha fazla dağılacağı anlamını taşımaktadır.

Evinizi toplamak için motiveli olarak başlamalısınız işe. Bu sayede çok daha kısa sürede işiniz bitecektir. Ancak isteksiz iş yapmanız demek, o işi saatler harcasanız bitirememeniz anlamına gelmektedir.

Ortalıktaki fazla eşyalarınızı şeffaf küçük ve yer kaplamayan kutulara koyup kaldırırsanız, hem mekanınız ferahlar, hem de çok fazla dağılmaz. Kutuları koyacak çok fazla yer yoksa mekanınızda, çekmecelerden de yararlanabilirsiniz. Eşyalarınızın yerlerini bilirseniz, kullanım sonrası aile fertlerinin hepsi eşyalarını aldıkları yere koyarlarsa hiç bir problem kalmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir