Yatak odanızı baştan yaratın !

Son günlerde yatak odası dekorasyonu konusunda çok farklı ve değişik tasarımlar ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu durum nasıl bir yatak odası seçmemiz gerektiği konusunda bizleri bir hayli zorlamaktadır. Aslında yatak odası tercihi kendimizle kaldığımız tek özel yer olan yatak odalarımızın görünümünü çok etkileyeceği için seçimi oldukça önemlidir.

Yatak odası dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu

Yatak odasında komodin, nevresim rengi, çalışma masası, halılar, ışıklandırma, dolaplar ve aynaların seçiminde hepsinin birbiriyle uyumlu renklere sahip olması konusunda dikkatli davranılması gerekmektedir. Tercih şansı varsa avize yataktakilerin güvenliği için yatağa sarkmayacak şekilde duvara monte edilirse daha uygun bir yol izlenmiş olur. Yatak odasının bir balkona açılıyor olması ve iyi aydınlatılabiliyor olması içinizde ferahlık hissi uyandırması için oldukça önemlidir. Duvarların genelde boş bırakılması tercih edilmektedir ama size motivasyon sağlayan poster, resim veya farklı renkte duvar desenleri duvarınızı süsleyebilir.

Yatak odası dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu

Ahşap veya metal işlenmiş mobilya malzemelerinin günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Yatak odasının tasarımında en az eşya ile en uygun ortamı oluşturmak en ideal yöntemdir. Uyuduğumuz yer olan yatağın bizim rahatımız için en uygun şekillerde dizayn edilmiş olması da önemlidir. Genelde yatak başlıkları sadece kafa tarafından tercih edilmektedir. Avrupa’da ise odada az yer kaplayan platform yataklarının kullanımı yaygındır.

Yatak odası dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir