Yatak odası nasıl döşenmeli?

Evlerin en mühim alanları aslında yatak odalarıdır. Çünkü güne bu odalarda başlar ve günü yine yatak odalarında sonlandırırsınız. Hoş ve enerji dolu bir atmosfer içerisinde uyanmak, güne başlamak, tüm gününüzü pozitif yönde etkileyecek. Bu nedenle yatak odalarının döşenmesi, dekorasyonu diğer odalardan çok daha fazla önem arz ediyor. Örneğin güne aydınlık ve ferah bir ortamda başlamak istiyorsanız yatak odanızda beyaz renkler hüküm sürmeli. Ancak mavi renklerde aksesuarlar da kullanmanız gerekiyor.

yatak odasi dekorasyonu

yatak odasi dekorasyonu

yatak odasi düzenlemesi

yatak odasi düzenlemesi

Geceleri derin bir uyku çekmek isteyenler ve güne dinlenmiş bir şekilde başlamak isteyenler de tercihini koyu renklerden yana kullanmalı. Ancak her iki seçimde de kullandığınız dekoratif malzemeler içerisinde mutlaka aynalar da olmalıdır. Hem odanızı daha ferah göstermek hem de pozitif enerjinin odanıza dağılmasını sağlamak için bir adet büyük boy aynayı duvarınızda tutmanızda fayda var.

yatak odasi takimlari

yatak odasi takimlari

Huzura ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız seçiminiz kesinlikle toprak tonları olmalı. Kahverenginin bulundukları her mekanda huzur sağladığını biliyorsunuz. Bu huzuru sakin döşenmiş bir yatak odasına kazandırmak için mobilya ya da ev tekstili ürünlerinizin kahverengi tonlarında olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir