Pioneer Kuro LCD Plazma TV

Oto teyp ve görüntü sistemlerindeki kalitesi kadar ev dekorasyonu içinde çok kaliteli ürünler üreten pioneer 2009 Full HD LCD tv modellerini tanıttı..

Pioneer LCD TV

Pioneer, KURO serisi plazmaların siyah seviyelerini 5 kat daha derinleştirdi ve yeni Full HD KURO plazma televizyon serisini yarattı. Markanın 9. jenerasyon KURO Plazma modellerinden PDP-LX6090, tüketici elektroniğinin en önemli ödülü olan EISA tarafından “2008-2009 Avrupa’nın En İyi Plazma Televizyonu” ödülünü de aldı. 19 Avrupa ülkesinde 49 tüketici elektroniği dergisinin editörlerinden oluşan EISA, bu ödülü verme sebebini “PDP-LX6090’nın plazma televizyonun sunduğu ileri fonksiyonların ve olağanüstü kontrast oranının Blu-ray, DVD ve standart TV sinyallerinde en iyi sonucu vermesi ile daha önce bir televizyonda görülmeyen derinlik ve detayı verebilmesi” olarak gösteriyor.

Pioneer’in felsefesi mutlak siyahlık

KURO Japonca siyah anlamına geliyor ve siyah, televizyon dünyası için her şey demek. Gerçek, derin siyahlık daha fazla detay, daha fazla kontrast ve en önemlisi daha önce elde edilmesi mümkün olmayan daha zengin renklerin oluşturulmasına imkan tanıyor. Pioneer’in KURO projesinin ardında yatan felsefe ve itici güç ise mutlak, saf siyahı yaratma isteği.

Ses yoluyla duygu uyandırma

Pioneer, Dynamic, Standard, Movie, Sports ve Game olmak üzere eşsiz ses ayarlarını her bir KURO video ayarına entegre etti. Modeller farklı program tipleri arasında seçim yaparken ses seviyesini kontrol altında tutan ve duygusal deneyimleri en üst seviyeye çıkaran otomatik bir ses sabitleme fonksiyonuna da sahip. SRS WOW HD teknolojisini en üst noktaya taşıyarak düşük, orta ve yüksek ses frekanslarının daha fazla kontrol altında tutulmasını sağlıyor. Sonuç olarak, ‘virtual surround sound” etkisi bir adım ileriye taşınarak; hem orta hem de yüksek frekans seviyelerinde daha net sesler alınabiliyor.

KURO, Optimum Mode adı verilen hem görüntüyü hem de sesi kusursuz bir biçimde senkronize edebilen otomatik ayar özelliğini bünyesinde barındırıyor. Bu özellik eş zamanlı bir biçimde içeriği ve odanın ışık durumunu gözlem altında tutarak, hem ses hem de görüntü ayarlarını kontrol altına alıyor. Bu esnada en ufak değişiklikler bile her program tipine uygun olarak ayardan geçiriliyor. Film izlerken sinema etkisini yaşatıyor, spor oyunlarını izlerken de kullanıcısının sahada gibi hissetmesini sağlıyor.

Tüm plazmalar FULL HD, HD Ready 1080p ve en yüksek resim performansını sunuyor. Ayrıca analog tünerlerin yanında, dijital yayınları da almak için dijital tüner ile donatılmış durumdalar.

3 HDMI girişi, KURO plazma televizyonunuzu Blu-ray oynatıcınıza, ev sinema sisteminize ve AV alıcınıza tek kablo ile bağlayabilmenizi, HDMI bağlantısı ise tüm sıkıştırılmamış ses ve video sinyallerinizi dijital olarak iletmenizi sağlıyor. KURO Link özelliği, televizyonun orijinal kumandası ile uyumlu Pioneer cihazlarının kontrol edilerek kolay kullanımı garanti ediyor.

LCD’de de KURO imzası

Yeni LCD TV’ler sıra dışı bir tasarıma sahip… Yüksek hızlı görüntü performansı sunabilmek için yüksek kontrastlı ön filtre, üç adet HDMI port ve 100 Hz’lik işleme gücü ile donatılan modeller parlak alüminyum görüntüsü ve düz tasarımıyla dikkat çekiyor.

100 Hz’lik işleme gücü hareketli sahnelerde pürüzsüz, akıcı ve izleyicisini içine çeken bir görüntü elde edilmesini sağlıyor.

Ön filtre ise kontrastı ve renk tanımlamasını artırıyor, görüntüyü keskinleştiriyor. Otomatik arka ışık ayar fonksiyonu ise siyahlık düzeyinin yükselmesine ve hem derin hem de doğru renklerin elde edilmesine imkân tanıyor. Bu esnada devreye giren bir dış ortam ışık sensörü, mekânın parlaklığına bağlı olarak ekrandaki görüntüleri en iyi seviyeye getiriyor. KURO LCD TV serisi yukarıdan aşağıya ve soldan sağa kadar 176 derecelik etkileyici bir izleme açısı sağlıyor. Tüm bunlar montaj esnekliği sağlamakla beraber mekânın her yerinden canlı ve tutarlı renklerin izlenmesini mümkün kılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir