2011 Perde Modası

Mekanlarınızın ayrıntı isteyen detaylarından birisidir perdeler. Bir nevi bir odaya baktığınızda arka fon görevi görürler. Çünkü perdeler, ortamla uyumlu olmalıdır. Onun tamamlayıcısı niteliği taşımalıdır.

 

Daha önceden gereklik olarak kullanılırken günümüzde dekoratif bir ürün olarak görülüyor perdeler. Tasarımcılar bu duruma müdahale ederek tasarım harikası ürünler oluşturmayı da başarıyorlar. Her şey gün geçmiyor ki değişmesin, yenilenmesin. Moda da hıkzlı oranda ierliyor ve farklı tasarımlar günümüze renk katmaya devam ediyor. Bizler de şık ve modası kalıcı ürünleri daha çok tercih ediyoruz. Perdelerde hiç geçmeyen trendlerden birisi, kulanışlı ve daha pratik perdeler. Bir ara tül perdenin yanında parlak dekor perdeler bulunurdu ve ağır, temizliği zor ürünler olurdu bunlar. Bunun yerine şimdilerde fonksiyonel perdeler, katlanabilir modeller dikkat çekiyor.

 

 

Ancak perde seçerken renk ve stilin ortama uyumlu olması da şart. Salonu geniş olan evlerde, pencereler de büyükse elbette yere kadar değen şık perdeleri tercih etmelisiniz. Odanızı bu dha zengin ve büyük gösterecektir. Klasik bir salon takımınız varsa desenli renkler, sportif bir salon havasına sahipseniz de düz renkler tercih edebilirsiniz.

Mutfaklarda ise daha rahat kullanılabilir, temizlemesi kolay modellerden kaçmamalısınız. İstediğiniz renk ve boyutlarda mutfak perdesi bulabilmeniz de günümüzde mümkün. Abartmamak şartıyla modern çizgiler çerçevesinde bir çok ürünü piyasada bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir